in

Як повернутися в Італію, якщо термін пермессо закінчився, коли ви – за кордоном?

Можливість повернення в Італію залежить від терміну, який збіг від дати завершення дії дозволу на проживання в країні.

Якщо дія дозволу на проживання закінчилася менше ніж 60 днів тому

Якщо дія пермессо закінчилася менше ніж за 60 днів, зацікавлений повинен звернутися до італійського консульства в країні перебування, щоб запросити в’їзну візу.

Під час подачі запиту, важливо продемонструвати наявність підстав для повернення в Італію: наприклад економічних – наявність трудового договору, або сімейних. Отже, необхідно пред’явити в італійському консульстві оригінал і фотокопії посвідки на проживання з вичерпаним терміном дії, дійсний закордонний паспорт та документацію, що обґрунтовує підстави повернення в Італію.

Далі для видачі візи, італійське консульство повинно отримати дозвіл з італійської квестури за місцем проживання іноземця в Італії, переславши документацію, подану іноземцем. Після аналізу запиту, квестура винесе свій вердикт щодо можливості повернення іноземця в країну.

У разі позитивної відповіді і одержання візи, іноземець може повернутися в Італію, прямим рейсом, або транзитуючи через інші країни Шенгенської зони.

Протягом 8 днів з моменту перетину італійського кордону слід подати запит на продовження дозволу на проживання, додавши всю документацію, передбачену законом.

Читайте також: На який час можна залишити Італію не втративши дозволу на проживання?

Якщо дія дозволу на проживання закінчилася більше ніж 60 днів тому

У разі, коли термін дії дозволу на проживання закінчився більше 60 днів тому, іноземець втрачає право на повернення в країну. Винятками є лише два випадки:

• Заявник затримався за кордоном за станом здоров’я, через хворобу або недугу одного з родичів першого ступеня;

• Заявник виконував військовий обов’язок в країні походження.

В обох випадках, зацікавлений повинен пред’явити в італійське консульство оригінали і копії усю документацію, що обґрунтовує підстави повернення в Італію, дозвіл на проживання з вичерпаним терміном дії і дійсний паспорт.
Після аналізу запиту, квестура винесе свій вердикт щодо можливості повернення іноземця в країну.

У разі позитивної відповіді і одержання візи, іноземець може повернутися в Італію, прямим рейсом, або транзитуючи через інші країни Шенгенської зони.

Стаття італійською тут

 

Переклад Маріанни Сороневич

__________________________________________

Більше новин:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Панцанелла – відмінна страва для спекотного літа. Рецепт

Чи можна працювати в Італії з туристичною візою?