in

Італія наглядатиме за нелегалами з повітря

   Італія посилює патрулювання в морі та в повітрі після смерті сотень мігрантів, які вирушають до Європи з Північної Африки у переповнених човнах.

На початку жовтня 385 людей загинуло після того, як їхній човен перекинувся між Мальтою та італійським островом Лампедуза.

Італія раніше закликала Європейський Союз допомогти їй з тисячами мігрантів, які щороку висаджуються на пляжі країни. Більшість з цілими родинами утікають від війни та бідності в Африці та країнах Близького Сходу в пошуках кращого життя у Європі. Останні людські втрати призвели до подальших закликів до ЄС з вимогою діяти. Прем’єр-міністр Енріко Летта каже, що комплексне патрулювання з повітря та з моря розпочнеться вже у жовтні.

Міністр оборони Маріо Мауро заявив, що Італія має намір потроїти свою присутність на півдні Середземного моря. “Потрібні рішучі заходи, аби зупинити ці катастрофи суден”, – пише італійська газета Avvenire.
Безпілотники на варті. Італійські ЗМІ повідомляють, що для визначення аварійних ситуацій з човнами використовуватимуть безпілотники, які базуються на Сицилії.

Міністр закордонних справ Емма Боніно заявила, що патрулі радше рятуватимуть мігрантів, аніж “казатимуть їм залишатися там, де вони є”.

На додачу до суден берегової охорони та прикордонної поліції, італійський флот має три кораблі та чотири гелікоптери, що патрулюють регіон. Також на допомогу можуть викликати два літаки-розвідники з можливістю нічного бачення.

Мігранти, який вдалося врятуватися у катастрофі, кажуть, що їх застрелять після повернення до Лівії. Один з мігрантів, розповів, що декого з присутніх на борту, застрелили, і що кулі продірявили судно, яке почало тонути. Дехто вважає, що берегова охорона Лівії почала стріляти по судну, хоча інші вважають, що це могли зробити лівійські конкуруючі банди, що торгують людьми, або поліція.

Море як цвинтар

Прем’єр-міністр Мальти Джозеф Мускат відвідав Лівію і обговорив з лівійським колегою Алі Зейданом питання мігрантів. “Ми сповнені рішучості вирішити цю проблему. Вжито деяких заходів, щоби посилити контроль біля наших берегів”, – сказав пан Зейдан.

Водночас він підкреслив, що іноді усі заходи влади не дають бажаного результату у боротьбі з торговцями людьми.

Озброєні бойовики усе ще утримують владу в деяких частинах Лівії з часу повалення Муаммара Каддафі у 2011 році. Минулого тижня озброєні люди вивезли з готелю в Тріполі самого Алі Зейдана, хоча через декілька годин відпустили.

Пан Мускат закликав держави Євросоюзу вжити заходів щодо човнів з мігрантами. Він додав, що Середземне море перетворилося на “цвинтар”.

За інформацією ООН, цього року до Мальти та Італії приїхало 32 тисячі мігрантів.

http://www.bbc.co.uk/

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Романюк, який перебуває в Італії, провадитиме виборчу кампанію завдяки засобам телекомунікації

Берлусконі боїться закінчити “як Тимошенко”