in

Італія пропонує навчати українських мігрантів італійської мови

Італія пропонує Україні розглянути можливість створення в Україні і в Італії програм з вивчення італійської мови для українських трудових мігрантів.

Про це повідомили в Міністерстві праці та соціальної політики України.

У відомстві зазначили, що раніше відбулася зустріч першого заступника міністра праці та соціальної політики Лідії Дроздової з директором генерального департаменту з питань міграції Міністерства праці Італії Натале Форлані, в ході якої сторони обговорили стан і перспективи підготовчого процесу до підписання українсько-італійської угоди у сфері трудової міграції.

Зокрема, італійська сторона запропонувала розглянути можливість створення в Україні і в Італії за рахунок італійської сторони освітньо-підготовчих програм у рамках угоди у сфері трудової міграції, які б допомогли громадянам України перед легальним виїздом до Італії з метою працевлаштування вивчити італійську мову, особливості побуту, культури і роботи в італійських сім’ях.

Іншою складовою цих програм має стати можливість своєчасного повернення в Україну трудових мігрантів після закінчення терміну дії контракту на працю і допомогу в пошуку роботи в Україні після повернення з Італії.

За результатами зустрічі сторони домовилися про те, що в січні 2011 року італійська сторона передасть на розгляд Мінпраці контрпроект міжурядової угоди у сфері трудової міграції.

Крім цього, сторони домовилися про відновлення процесу переговорів щодо підписання угоди про соціальний захист українців на території Італії, а також про те, що в лютому відбудуться переговори на рівні експертів сторін з обговорення тексту угоди в сфері трудової міграції.

Як повідомлялося, в серпні Мінпраці заявляло про те, що Україна веде переговори про працевлаштування, соціальний захист і пенсійне забезпечення українців з 9 країнами.

Зокрема, йшлося про переговори з Естонією, Італією, Іспанією, Польщею, Грецією, Грузією, Угорщиною, Румунією і Німеччиною.

За матерiалами:
Українські новини

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

На безвізовий режим України та ЕС доведеться ще зачекати

Марчело Ліппі може очолити футбольну збірну України на Євро-2012 (європейська преса)