in

10 кроків італійського прем’єра Берлусконі проти мафії

Прем’єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі не на жарт узявся боротися організованою злочинністю. Назвавши мафію «страшною патологією» країни, прем’єр-міністр і його уряд ухвалили план боротьби із 10 пунктів. Окрім цього, пан Берлусконі закликав «позбутися поганої звички» знімати кінофільми про мафіозі, які, на його переконання, зашкодили іміджу Італії.
Рятуючи репутацію країни, Сильвіо Берлусконі не помітив, як кинув камінь у свій город. Хоча насправді, хто-хто, а саме він і спроможний зупинити «моду на телефільми і телешоу про мафію». Його телекомпанія «Медіасет» – найбільша приватна корпорація Італії з мовлення – у минулі роки на одному з каналів демонструвала багатосерійні фільми про сицилійських босів Тото Ріїну та Бернандо Провенцано.

Про згубний вплив кінострічок і самої мафії прем’єр-міністр говорив на прес-конференції у південному місті Реджо Калабрія. Там минулого тижня кабінет міністрів провів виїзне засідання і оголосив 10 пунктів амбіційного плану боротьби з організованим криміналом. Місце засідання обрали невипадково, а для підтвердження присутності держави в регіоні. У Калабрії активно діє угруповання «ндранґета» – найвпливовіший нині мафіозний клан Італії.

«Менше іноземців – менше криміналу»

Кілька тижнів тому в калабрійському містечку Розарно відбулися криваві сутички між нелегальними мігрантами й місцевим населенням. Поліція ще досі з’ясовує, чи місцева мафія влаштувала бунт, щоб змусити іноземців покинути поселення, чи вона, навпаки, допомогла припинити заворушення.

У зв’язку з цимСильвіо Берлусконі висловив задоволення тим, як Італія протидіє нелегальній міграції. Основним борцем на цьому фронті вважають ультраправу партію «Північна Ліга», яка домінує в урядовій коаліції і відома своєю різкою антиімміграційною позицією.

Прем’єр Берлусконі сказав: «Результати наших заходів проти нелегальної імміграції дуже позитивні. Будемо рухатися в цьому ж напрямку, адже зменшення нелегалів – значить менше осіб, які поповнюють лави організованої злочинності».

На такий висновок керівника уряду не забарилася відповідь організацій, які відстоюють інтереси трудових мігрантів в Італії. Генеральний секретар Конференції італійських єпископів Маріано Крочата зауважив: «Наша статистика свідчить, що у відсотковому відношенні кількість злочинів, скоєних італійцями та іноземцями, аналогічна, якщо не однакова».

Погляд опонентів

Щоб виявляти факти нелегального вербування іноземців на роботу, уряд вирішив надіслати на південь Італії загони інспекторів. Вони мають перевірити 20 тисяч агропромислових і будівельних фірм на причетність до мафіозних кланів та експлуатації нелегальних мігрантів.

Антимафіозний план Берлусконі передбачає створення в Калабрії окремого Агентства з розпорядження конфіскованого у мафії добра. Міністр внутрішніх справ Роберто Мароні прозвітував, що за час правління правоцентристів, від квітня 2008 року, у злочинних угруповань було вилучено майна на 7 мільярдів євро. Останніми місяцями влада також провела з десяток арештів мафіозних ділків.

Водночас наміри урядовців щодо боротьби з криміналом і заплановану ними реформу правосуддя критикують опоненти. Прокуратура гостро засудила пропозицію правлячої коаліції значно обмежити телефонні прослуховування, адже записи розмов, на думку фахівців, суттєво допомагають у розслідуванні діяльності організованих злочинних угруповань.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Помер синьйор Лавацца, який зробив своє ім’я синонімом кави

Рим та українські мігранти