in

Фінансову допомогу для сім’ї можуть отримати ті, хто володіють довготривалим дозволом на проживання

Фінансова допомога від INPS для утримання сім’ї складає приблизно 130 євро на місяць. Її надають італійським родинам із низьким прибутком, у склад яких входять щонайменше троє дітей. Не так давно право на отримання субсидій надано громадянам країн, що входять у Євроспілку та політичним біженцям.

Завдяки рішенню суду Горіції, з першого жовтня скористатися субсидіями може ширше коло іноземців. У цей день суддею праці було винесено рішення що задовільнило прохання громадянина Касово, після того як муніципалітет  Монфальконе відмовив йому в наданні допомоги на сім’ю, пояснивши це його громадянством.

Косовар володіє дозволом на проживання ЄС для тих, хто довгий час перебуває у країні (екс карта на проживання). Згідно директиви  Євроспілки, такі особи у соціальному захисті повинні прирівнюватися до громадян ЄС.

За підтримки антидискримінаційної організації Asgi чоловік подав позив до суду, що виніс рішення на його  користь. Адже різниця у ставленні між громадянами та ЄС, з одного боку, і громадянами третіх країн, що мають дозвіл на проживання ЄС для тривалого перебування, є незаконними. Тепер муніципалітету та Inps Монфальконе доведеться оплатити косовару належну йому допомогу та відсотки за затримку їх виплати.

На цьому боротьба за права іноземців не закінчується. В ім’я конституційних принципів рівності, та заборони дискримінації за ознакою громадянства Asgi планує подати інші супутні позови для визнання прав тих хто має звичайний дозвіл на проживання.

Ельвіо ПАСКА,
переклад Маріанни Сороневич

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

В Італії посилюється політична криза

Запрошуємо на презентацію книги Ірини Касталії«Золоте павутиння»