in

Тест італійської мови для отримання Carta di soggiorno

Для отримання дозволу на проживання ЄС для тих, хто тривалий час перебуває в країні слід скласти тест на знання італійської на рівні «A2». Нововведення запроваджується у грудні

 

Більше не достатньо п’яти років легального проживання на території країни та непоганої зарплатні для отримання дозволу на проживання ЄС для тих, хто тривалий час перебуває в країні. Починаючи із наступного грудня, для того, щоб покласти в кишеню такзвану карту на проживання слід скласти тест на знання італійської мови.

 

Це передбачено в Законі про безпеку, що вступив у дію влітку минулого року. Проте лише зараз міністерства внутрішніх справ і освіти вирішили, як  саме буде проводитися тестування.

Правила були опубліковані 11 червня в Gazzetta Ufficiale. Нововведення вступить в дію тільки в грудні наступного року, тож для тих, хто претендують на довготривалий дозвіл на проживання, але хотів би уникнути здачі тесту, радимо подати заяву про його отримання негайно.

Тест буде проводитися в префектурі, ймовірно, при відділі з питань імміграції. Він буде  комп’ютеризованим, але можливо попросити про здачу в письмовій формі. Для того, щоб іспит вважався зарахованим, слід набрати як мінімум 80 балів із 100.

Тим, хто не отримає достатню кількість балів буде надано можливість перездачі.  Проте не слід надмірно хвилюватися. Згідно із оголошеними вимогами, тест не здається надмірно складним, мову слід знати на рівні “A2” (див. нижче). Це – європейський стандарт володіння мовою на елементарному рівні, який не повинен би становити проблему тим хто володіє реквізитами для отримання карти на проживання зокрема проживає в Італії принаймні 5 років.

Пройти мовний іспит зобов’язані не всі. Звільняються від нього: діти віком до 14 років; особи, що мають серйозні проблеми із засвоєнням мови у зв’язку із віком, інвалідністю або хворобами, завіреними лікарем; ті, хто уже володіє сертифікатом про знання італійської на рівні A2; а також ті хто закінчив в Італії середню чи вищу школи, або навчається в університеті, здобуваючи науковий ступінь доктора або магістра; керівники, викладачі вишів, журналісти та кореспонденти закордонних видань, перекладачі.

Ельвіо ПАСКА,
переклад Маріанни Сороневич

Читай також:

Що таке Livello A2? – рівень знання італійської, для отримання карти на проживання

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 3 Середній: 3]

Українських дітей усиновлюють італійці

Що таке Livello A2? – рівень знання італійської, для отримання карти на проживання