in

Коли увійде в дію Декрет Сальвіні

Сенат Італії серйозно “ускладнив життя” мігрантам, затвердивши Декрет Сальвіні, що передбачає значні зміни в житті українців в Італії. Коли ж він увійде в дію?

 Верхня палата (Сенат) італійського парламенту схвалила 163 голосами “за” (59 “проти”, 19 утрималися) декрет уряду про безпеку, в якому містяться пункти про посилення заходів щодо мігрантів.

Декрет було ухвалено з вираженням довіри кабінету. До такої формули зазвичай вдаються для уникнення довгих парламентських обговорень та можливого внесення поправок. На ухваленні даного документа наполягав віце-прем’єр і голова МВС Італії Маттео Сальвіні, який виступив його головним розробником. Текст піддавався серйозній критиці правозахисних організацій і опозиції за обмежувальні заходи в області прийому мігрантів.

Серед іншого декретом передбачено позбавлення біженця права на політичний притулок у разі вчинення ним злочину, а також у разі, якщо він навіть ненадовго повертається на батьківщину. Крім того, уряд може скасовувати громадянство у іноземців, які становлять загрозу національній безпеці.

Раніше декрет підписав президент Італії Серджо Маттарелла, супроводивши це листом прем’єр-міністру, в якому нагадав про необхідність дотримуватися всіх міжнародних зобов’язань Італії, що закріплені в Конституції.

Деталі нововведень, які вносить Декрет Сальвіні можна прочитати тут.

Коли ж Декрет Сальвіні увійде у дію?

Декрет від 4 жовтня 2018 р. № 113, було опубліковано в Офіційній газеті 4 листопада 2018 року. Цей закон є ретроактивним. ВНезважаючи на те, що Сенат затвердив його 7 листопада, вважається що він увійшов у дію 5 жовтня 2018 року.

____________________________________________________________

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Указ про безпеку схвалено Сенатом. Ось як Сальвіні змінить життя іноземців в Італії

Конфлікт Італії та Єврокомісії може завершитися санкціями