in

Указ про безпеку схвалено Сенатом. Ось як Сальвіні змінить життя іноземців в Італії

Короткий посібник, що допоможе краще зрозуміти, як зміняться імміграційні закони в Італії із входженням у дію указу про безпеку, запропоновану Маттео Сальвіні.

Нові типи дозволів на проживання

Перша стаття Указу робить видачу дозволу на проживання в Італії із мотивів гуманітарного захисту винятковим заходом. Цей тип пермессо замінюється іншими п’ятьма типами дозволів на проживання:

• для “спеціального захисту” (видається на 1 рік, із можливістю поновлення);

• у випадку “надзвичайного стану ” (видається на 6 місяців, із можливістю поновлення); 

• “для лікування” (видається на 1 рік, із можливістю поновлення); 

• “за дії, що мають особливе громадянське значення” (видається згідно рішення міністра внутрішніх справ);

• “у випадку особливих обставин” (видаватиметься у випадках, у яких до сьогодні видавався дозвіл з гуманітарних причин).

Відкликання пермессо із гуманітарних мотивів

Декрет із безпеки та імміграції (стаття 7), розширює перелік злочинів, за які, в разі остаточного вироку, буде відкликано пермессо для міжнародного захисту, що надається біженцям. Перелік злочинів які створюють “особливу соціальну тривогу” включає:

• сексуальне насильство,

• торгівля наркотиками,

• грабежі та вимагання,

• обрізання жіночих статевих органів,

• опір державним службовцям,

• нанесення серйозних тілесних травм,

• крадіжки, із обтяжуючими обставинами (озброєні, чи під дією наркотиків).

У випадку остаточного вироку по цих тяжких злочинах, розгляд заяви про надання захисту в Італії буде призупинено, а іноземцю буде винесено постанову про обов’язок залишити територію країни.

Припинення видачі дозволу на проживання із гуманітарних мотивів

Найбільш важливим нововведенням є скасування інституту дозволу на проживання з гуманітарних міркувань (стаття 1). До цього часу його видавали Квестури  у випадках, наявності  «серйозних причин» (в основному гуманітарних), або коли комісія, що розглядала справу, відмовила у міжнародному захисті, проте визнала існування “серйозних гуманітарних причин”, які загрожують іноземцю. Цей дозвіл на проживання видавали на 2 роки, він дозволяв працевлаштування, користування послугами державної служби охорони здоров’я, отримання соціальної допомоги та соціального житла.

Відкликання дозволу на проживання із гуманітарних мотивів

Стаття 8 передбачає анулювання гуманітарного захисту біженцям, які повернулися в країну походження, після подачі клопотання про надання притулку.

Повернення в країну із якої вони втекли, побоюючись політичного, расового, або релігійного переслідування, вважається радикальним протиріччям  реквізитам, на основі яких, надають статус міжнародного захисту.Тобто такою поїздкою іноземці заперечують неможливість повернення додому, та ризик переслідувань.

Скасування італійського громадянства

Стаття 14 Декрету безпеки вносить деякі поправки до Закону про громадянство 91/1992. Вона передбачає скасування італійського громадянства за злочини пов’язані із тероризмом, або підривом конституційного ладу. 

Нові умови надання громадянства

Для набуття громадянства обов’язкове знання італійської мови. Щоб отримати італійське громадянство (через одруження та через тривалий час проживання в країні)  слід адекватно володіти італійською мовою, на рівні не нижчому за 81 ( rectius B1) за європейською скалою QCER.

Крім того, подвоюється час розгляду справи про надання італійського громадянства через одруження та через тривалий час проживання в країні. Термін зростає від 2 до 4 років.

Відмова у наданні юридичного захисту за рахунок держави

 Стаття 15 виключає можливість юридичної допомоги, у випадку коли судову заяву було відхилено або визнано неприйнятною. Тобто, якщо мігрант хоче оскаржити судову відмову, а суд визнає це неприйнятним, витрати правової захисту більше не будуть покриватися за рахунок держави.

Підготувала Маріанна СОРОНЕВИЧ

____________________________________________________________

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 

 

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Ватикану пропонують встановити ялинку з постраждалого від буревію регіону

Коли увійде в дію Декрет Сальвіні