in

Як Італія оцінює інтегрованість іноземців для дозволів на проживання

Перевірка ступеня інтегрованості іноземців проводиться для тих, хто приїхав в країну після 10 березня 2012 року. Для інтеграції в суспільство іноземцям надаються два роки.

Іноземці, які отримали дозволи на проживання після 10 березня 2012 року, були зобов’язані підписати угоду про інтеграцію, після якої їм видавали дозвіл на проживання з балами.

По проходженні 24 місяців іноземці повинні підтвердити взяті на себе зобов’язань. 

Ступінь інтеграції оцінюється балами, кількість яких збільшується або зменшується в залежності від поведінки іноземця. Наприклад, чи відвідував він навчальні курси, чи зареєструвався в Національній службі охорони здоров’я та чи має домашнього лікаря, чи має контракт на наймане житло.

Знімають бали за кримінальні судимості, уникання сплати податків тощо.


На час підписання угоди іноземцям надаються 16 балів. Якщо протягом двох років їх кількість збільшиться до 30-ти шляхом підтвердження базових знань італійської громадянської культури та мови, вважатиметься, що угоду виконано. Тим, хто матиме від 1 до 29 балів, дадуть рік, аби надолужити. Якщо балів 0 чи менше, дозвіл на проживання анулюють, а іноземця – депортують.

Також перевірятимуться архіви поліції на наявність кримінальних справ, рахунки податкової інспекції на наявність можливих порушень. Ті, хто вчив мову самостійно й не має документів, що підтверджували б володіння нею, матимуть здати тест. Він проводитиметься безпосередньо у відділах імміграції. Для цього зацікавлені повинні подати заявку через офіційний веб-сайт Міністерства внутрішніх справ (https://integrazione.dlci.interno.it), вказавши облікові дані, отримані під час підписання угоди з інтеграції.

Увага: іноземці, які володіють дозволом на проживання за сімейними обставинами, або ті, хто отримав дозвіл на возз’єднання сім’ї, проходити тестування не зобов’язані. Навіть якщо в них залишається нуль балів, закон захищає їх від висилання з країни.

Ельвіо ПАСКА,
переклад Маріанни Сороневич

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 ______________________________________________

 Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Наступні маніфестації у Римі проти військової агресії Росії (АНОНС)

Вірш росіянина на підтримку українських патріотів