in

Співбесіда з працедавцем: приклади напоготові

  Перша порада міжнародного радника з питань персоналу Сергія Франка – «Без паніки!».

«Не зважайте на те, що нервуєте. Нервовість вам не зашкодить, нервувати це навіть добре, отже хвилюйтеся на здоров’я, але намагайтеся тримати своє хвилювання під контролем. Не пийте кави, просто випийте велику склянку холодної води, це вас заспокоїть – кров приплине від голови до шлунку й справить на організм заспокійливий ефект – така найперша, так би мовити, суто фізіологічна порада», – каже Сергій Франк.

Приклади напоготові

За його словами, на співбесіду завжди треба брати із собою приклади, особливо це стосується роз’яснень до попередньо поданого резюме. Саме за допомогою конкретних прикладів із попередньої роботи можна найбільш переконливо представити свої ділові риси і практичний досвід, наголошує Сергій Франк: «Якщо ви, приміром, стверджуєте, що у роботі вирізняєтеся високою гнучкістю – попросіть дозволу коротко навести приклад. Скажімо, «я минулого року одночасно координував три важливі проекти, які були успішно доведені до кінця». Так само ви маєте бути готові проілюструвати інші свої риси, такі як здатність працювати у команді або оперативність», – попереджає фахівець по роботі з персоналом.

Не бути монотонним

Важливо також не бути у розмові монотонним. Навпаки – треба проявляти ентузіазм, бажання ставити перед собою нові цілі у роботі, розвиватися. Особливе значення ентузіазм має для тих фахівців, які багато працюють з людьми, зауважує Сергій Франк. «Ось один з негативних прикладів: фірма шукає менеджера з продажів, перевага надається кандидатам, здатним до ентузіазму на робочому місці. І ось кандидат бубонить геть безбарвним тоном: я десять років працював на фірмі, досягнув успіху а тепер шукаю для себе нових можливостей. Вже сама тональність засвідчує, що людина є внутрішньо суперечливою й нездатною до ентузіазму. Пам’ятайте – ентузіазм, позитивна налаштованість важить дуже багато»,- наголошує консультант.

«Я можу швидко вчитися»

Варто заздалегідь готуватися до запитання : «А що Ви дасте нашій фірмі, коли ми Вас візьмемо?» Під час співбесіди відповідь має бути напоготові. Спробуйте переконати вашого візаві у своїй спроможності швидко вчитися та адаптуватися до нових ситуацій. В цьому випадку ви справите позитивне враження на потенційного працедавця. Ще один важливий момент: не бійтеся визнавати за собою деякі недоліки. При цьому, як каже Сергій Франк, можна продемонструвати добре почуття гумору: «Не забувайте про гумор. Якщо ви скажете „Так, я не Ісус Христос, у мене є свої недоліки», то повірте мені, всі сміятимуться. Не намагайтеся приховати свої слабкі сторони, визнайте їх, але зазначте, що вже працюєте над їх виправленням. Це представить вас у вигідному світлі як людну симпатичну, відверту та гнучку»,- підсумовує фахівець із персоналу.

Не знаєте, що казати – кажіть правду

Насамкінець Сергій Франк попереджає: під час співбесіди може постати запитання: «чому Ви пішли з попередньої роботи?» або «чому Вас звільнили?». Продумайте відповідь на це запитання і будьте максимально відверті. В жодному разі не треба валити провину на «поганих колег» або «несправедливого начальника».

http://europe.newsru.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Про заробітки ФЕМЕН в Італії

Реклама в Українській газеті