in

Що робити, якщо авіарейс скасовано?!

   Видання Авіація України, пропонує інформацію для пасажирів, їхні права та обов’язки при скасуванні авіарейсу.

Права пасажирів при скасуванні рейсу, точно такі ж, як і при його затримці, з 2004 року в Європі регулюються міжнародним документом EU 261.

Дані права дещо відрізняються від прав пасажирів при затримці рейсу.

Головні відмінності:

– Пасажир має право отримати гроші за квиток назад, включаючи гроші за рейс що вже відлетів (тільки якщо рейси виконуються однією і тією-ж авіакомпанією). У цьому випадку пасажир також має право отримати безкоштовний квиток назад в аеропорт відправлення.

– Пасажир має право отримати безкоштовний квиток на наступний рейс або вимагати від авіакомпанії безкоштовно відправити його іншим маршрутом до кінцевої точки своєї подорожі в зручний для нього час. Термін “зручний час” слід розглядати з позиції здорового глузду – навряд-чи авіакомпанія погодитися відправити вас через тиждень, але якщо вам (як мені) хочеться їхати в аеропорт о 5 годині ранку ви цілком можете попросити пере-реєструвати вас на рейс о 2 годині дня.

– Пасажир має право на безкоштовне харчування, дзвінки, транспорт і готель. Умова надання всього цього такі-ж як і при затримці рейсу.

– Як і при затримці, пасажир скасованого рейсу має право на грошову компенсацію на майже тих ж умовах. Різниця в тому що сума компенсації може бути зменшена на 50% у разі якщо наступний запропонований пасажирові рейс прилітає в кінцеву точку не пізніше 4-х годин від скасованого рейсу.

Якщо про скасування рейсу стало відомо за 14 і більше днів, компенсація не виплачується.

Приклад: Ірина летить з Лондону в Київ з пересадкою в Парижі компанією BritishAirways. Прилетівши у Францію вона дізнається що з технічних причин літак не може продовжувати політ. Ірина може обрати:
– Продовжити політ, почекавши наступний рейс і отримавши компенсацію в 300 або 140 євро.
– Відмовитися від польоту, одержавши гроші за квиток і отримавши безкоштовний квиток в Лондон.
– Продовжити політ, полетівши в Відень через Франкфурт і отримавши компенсацію від BritishAirways

Що і як робити пасажиру якщо його рейс скасовано:

Якщо ви не транзитний пасажир і ще не здали багаж то перше, що ви повинні зробити це підійти до стійки реєстрації вашої авіакомпанії і поцікавитися таким:
– З якої причини було відмінено рейс;
– Коли наступний рейс;
– Якщо вам потрібно, то чи надає авіакомпанія харчування, дзвінки, проїзд і готель.

Якщо час наступного рейсу вас влаштовує попросіть перереєструвати (англ. re-book, ре-буук) ваш квиток на наступний рейс. Якщо ні, попросіть оформити вам повернення квитка.

Якщо до цього часу ви вже здали багаж то або попросіть перереєструвати його на новий рейс або отримаєте його назад. Для цього особа на реєстрації повинна зняти його з рейсу і відвести вас або до сек’юріті аеропорту, який проведе вас в зону отримання багажу або відправити в службу втраченого багажу, які по ідеї самі повинні знайти і принести вам ваші речі.

Після всього цього йдіть спокійно спати додому або в готель чи чекайте вашого рейсу в зоні відльотів. Не забудьте запитати талони на харчування або якщо вам відмовлять – зберігайте чеки і пам’ятайте про “розумну необхідність”, бутерброди з ікрою і пляшку “Хенессі” вам не оплатять.

Якщо ви транзитний пасажир і застрягли в аеропорту у транзитній зоні, то все стає набагато цікавіше:)

У першу чергу пройдіть в транзитний зал і переконайтеся що ваш рейс відмінено. Далі ваша головна задача це знайти представника авіакомпанії, у разі скасування він обов’язково буде. Основні місця де його можна знайти:
– Стаціонарні стійки, є в багатьох великих транзитних аеропортах, таких як Хітроу, Франкфурт, Париж, Рим, і.т.д
– Біля виходу скасованого рейсу якщо він відомий,
– Біля виходу будь-якого іншого рейсу вашої авіакомпанії,
– У VIP-залі або longue вашої авіакомпанії,
– Якщо ваша компанія входить до Star Alliance – в залі будь-якого члена альянсу.

Якщо всі ці варіанти не спрацювали – знайдіть будь-якого службовця, найкраще службу безпеки і попросіть їх допомогти вам знайти представника авіакомпанії.
Представник потрібний тільки для однієї речі – дізнатися що робити далі, дізнатися про харчування, готель і коли наступний рейс, особливо якщо ви – український громадянин і не можете вийти в місто для переоформлення квитка. Не відпускайте його поки він не зробить все що ви від нього хочете, включаючи перереєстрацію, подушки і теплі ковдри.

Якщо ви можете вийти в місто то ви повинні зробити наступне:
– Дізнатися коли наступний рейс,
– Пройти в зону отримання багажу,
– Отримати свій багаж або якщо його немає – уточнити що з ним,
– Вийти в місто, підійти до стійки реєстрації та перереєструвати ваш квиток або відмовитися від нього,
– Якщо багаж не отримано, попросіть перереєструвати його на ваш новий рейс,
– Уточніть щодо готелю якщо наступний рейс буде тільки завтра,
– Відправитися спати.

Якщо ваш наступний рейс теж скасовано – повторіть процедуру, починаючи зі стійки реєстрації.

Як вийти в місто не маючи візи:

Невеликий, але шанс завжди є – багато країн мають спеціальну emergency visa, розраховану саме на такі випадки і дає вам право перебувати в країні протягом 24-х годин. Отримати її можна прямо в аеропорту, але прикордонники дуже неохоче видають її.
Зробіть так щоб своєю відмовою прикордонник поставив вас в безвихідне положення – якщо вам необхідно приймати ліки які залишилися у валізі, а запас в сумці вже скінчився і які можна купити тільки в аптеці, повідомте про це представника авіакомпанії або прикордоннику на паспортному контролі і.т.д.
Повірте, ніхто не хоче щоб ви померли в транзитній зоні з вини авіакомпанії і ваші родичі розорили її судовими позовами. До речі якщо вам і справді потрібні ліки за рецептом – в аеропорту є лікар, який може виписати цей рецепт, але до нього теж треба пройти через паспортний контроль.

У будь-якому випадку – зберігайте всі чеки, включаючи чек за чашку кави та бутерброди, дзвінки родичам, тощо

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Іноземний бізнес та українські мігранти закликають ЄС підписати угоду про асоціацію

У Римі пройшов Марш українських вишиванок