in

Як купити житло в Україні…

   З 1 серпня та з 1 вересня набувають чинності зміни в порядку здійснення угод з нерухомістю. Експерти прогнозують, що через це ринок нерухомості України може бути паралізований на деякий час. Спробуємо розібратись, в чому суть майбутніх змін і як вони вплинуть на продавців і покупців.

Так, з 1 серпня набувають чинності нові правила оцінювання нерухомості. Послуги з оцінки нерухомості зможуть надавати лише оціночні компанії, що мають спеціальний сертифікат суб’єкта оціночної діяльності.

Але, отримати документ, що дозволить займатися оціночною діяльністю, сьогодні можна тільки в п’яти навчальних закладах України, які не в змозі підготувати сертифікованих фахівців за такий короткий термін.
 
Все це може призвести до того, що оцінювачі, які матимуть ліцензією, будуть брати за свої послуги більше грошей.

Сьогодні ж оцінка нерухомості коштує близько 400 гривень. Експерти не виключають, що зростання цін у перші дні буде істотним – аж до 8 тисяч гривень. Але з появою все більшої кількості оцінювачів вартість їх послуг буде знижуватися.

Всі оцінювачі, які матимуть сертифікат cуб’екта оціночної діяльності, будуть зазначені на сайті Фонду держмайна України (spfu.gov.ua) – розділ оцінка майна: реєстр оцінювачів!

Також, з 1 вересня набирає чинності норма про заборону оплати готівкою покупок понад 150 тисяч гривень.

Тобто, якщо покупець купує об’єкт дорожче (приблизно 19 тисяч доларів), то він повинен це робити тільки в національній валюті (гривнях) і лише через банківські рахунки.

Так, з вересня операції з купівлі нерухомості будуть здійснюватись наступним чином:
 
– Перед походом до нотаріуса між покупцем, продавцем і банком укладається тристороння угода, за якою гроші перераховуються з рахунку покупця на рахунок продавця за виконання певних умов і при пред’явленні певних документів. – Наприклад, це може бути нотаріально завірена копія договору купівлі-продажу, яку отримує продавець в момент укладання угоди.
 
Ще один варіант – угода може проходити за участі нотаріуса. Тобто покупець перераховує гроші на рахунок нотаріуса, а той вже після оформлення документів перераховує гроші продавцю. Або ж нотаріус приїжджає в банк, де і засвідчує угоду.
 
При цьому, як говорять експерти, основні витрати продавця будуть полягати в переведенні в готівку коштів, які він отримав від покупця.

Зараз банківська комісія за такими операціями становить від 0,5 до 1,5% від суми. Оскільки, заробітчани мають іноземну валюту, то потрібно враховувати різницю між її обміном на гривні.

Вдалих вам покупок!

http://svitua.org/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Л. Новохатько: Традиція стажування українських талановитих співаків в Мілані поновилася

Іван Павло II буде зарахований до лику святих у грудні