in

Готуємося до еміграції. Про що треба подумати перед тим, як виїхати в іншу країну

Про що треба подумати перед тим, як виїхати на роботу чи постійне проживання у іншу країну

 

Перше і найголовніше, що потрібно усвідомити що еміграція це, в першу чергу, документи і фінанси, її потрібно детально розпланувати.

 

✏ Тому першим пунктом вашого плану еміграції буде рішення – на основі яких документів ви будете проживати в новій країні, як отримати дозвіл на проживання, яким чином ви будете переїжджати.

З цього випливає і другий підпункт – фінанси. Тобто, потрібно зрозуміти на які гроші ви будете переїжджати і жити в адаптаційний період, який може тривати кілька місяців, поки ви не почнете працювати.

Радимо, особливо молодіб зважити як ви будете продовжувати ваш дозвіл на проживання і як буде розвиватися ваша кар’єра.

✏ Коли ви намітили перспективи еміграції, потрібно підібрати реальні шляхи переїзду. Це, звичайно, буде залежати від ряду факторів – ваших фінансів, віку, знання мов, професії і т.д. Основних шляхів еміграції всього кілька – це навчання, робота, заміжжя або бізнес.

На жаль, до сих пір ходить багато легенд про те, що емігранта в Європі відразу візьмуть на роботу. Обдумайте реальні шанси вашого працевлаштування. Запрошують на роботу тільки вибраних фахівців яких не вистачає на ринку праці країни  (наприклад, програмісти, топ-менеджери, фахівці творчих професій і т.д.).

Решті ж потрібно підбирати більш реалістичні варіанти переїзду: особам до 30-ти років краще вибирати навчання, особам старше 30-ти років, які не мають великого статку, краще підбирати навчальні програми підвищення кваліфікації, а людям, у яких є можливість інвестувати в бізнес або які мають непогані доходи від віддаленої роботи, краще емігрувати з бізнес-програмами або як фінансово незалежна особа.

✏ Завчасно займіться збором потрібної суми грошей і підготовкою документів. Часто люди думають, що підготовка документів – це взяти закордонний паспорт, свідоцтво про народження. 

Цього не достатньо. Комусь варто потрібно піти на мовні курси, щоб отримати мовний сертифікат, кому-то потрібно через суд позбавити батьківських прав колишнього чоловіка, який перешкоджає виїзду дитини за кордон.

Підготуватися до еміграції потрібно ще й морально: навчитися планувати, чи адаптуватися до непередбаченого ходу подій і швидко приймати рішення. Помилково вважати, що часті поїздки в обрану країну допоможуть надалі там адаптуватися. Життя туриста і іммігранта кардинально відрізняються.

✏ Безпосередньо процес оформлення займає від чотирьох до десяти місяців: це оформлення документів, отримання віз та дозволів, зарахування до вищого навчального закладу або організація бізнесу, оренда житла і т.д.

✏ Переїзд – це може бути і просто переліт з невеликим рюкзаком за плечима, і ціла епопея з перевезенням великої родини і пересиланням майна.

✏ На переїзді процес еміграції не закінчується, за ним слідує не менш важливий період адаптації. Після переїзду у більшості емігрантів настає період певного шоку і розчарування, тому тут теж потрібен чіткий план: кому-то потрібно йти на мовні курси, кому-то приступити до навчання, а кому-то – почати розсилати резюме або підшукувати стажування.

У цей період важливо активно діяти, щоб це шоковий, пригнічений стан не розтягнувся на роки.

✏ Останнім, але не менш важливим, етапом еміграції є отримання постійного дозволу на проживання.

____________________________________

 

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

До речі, трапляється так, що людина, поживши в одній країні, вирішує потім ще раз переїхати в іншу – це нормальне явище, яке зовсім не означає невдачу, а свідчить про те, що людина продовжує пошук “своєї” країни. Якщо ви до цього мали досвід переїздів, то адаптуватися в такій ситуації буде набагато легше.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Українці каратимуть за використання автомобілів з іноземними номерами

Спека, сніг та град наробили лиха в Італії (фото)