in

Особливі правила, які застосовуються до неповнолітніх біженців в Італії

Закон № 47 від 7 квітня 2017 року “Положення щодо неповнолітніх біженців, які прибули без батьків”окреслює гарантії у сфері освіти та охорони здоров’я, права та обов’язки  опікунів-волонтерів та прийомних сімей, соціальне забезпечення, дозвіл на проживання, інше.

 

Нижче наведені основні положення закону:

– Ідентифікація та встановлення віку. Шукаються способи і процедури визначення віку та ідентифікації, які повинні забезпечувати узгодженість на національному рівні, долаючи різні місцеві практики. Висновок щодо встановлення віку буде вручено як неповнолітньому, так і тимчасовому опікуну, забезпечуючи, таким чином, можливість оскарження. Також передбачена додаткова допомога, в особі культурного посередника, який бере участь під час всього процесу.

– Об’єднана система прийому. Планується більша взаємодія між структурами, які здійснюють перший прийом виключно для неповнолітніх, в яких діти можуть перебувати не більше 30 днів, та системою міжнародного захисту для шукачів притулку та неповнолітніх біженців, які прибули без батьків (Sprar), з організаціями, розміщеними по всій країні.

– Національна інформаційна система і соціальна папка. При Міністерстві праці та соціальної політики буде створена Інформаційна Система “неповнолітні без супроводу” (SIM) і “соціальна папка”, яка заповнюється кваліфікованим персоналом, який проводить співбесіду з неповнолітнім на стадії попереднього прийому. Папка буде включати в себе всі елементи, необхідні при прийнятті рішення про довгострокове перебування неповнолітнього, в його особистих інтересах.

– Дослідження сім’ї та добровільне повернення. Компетенція переходить від Міністерства праці та соціальної політики, Міністерству Внутрішніх Справ, яке, за домовленістю з Міністерством юстиції та Міністерством закордонних справ і міжнародного співробітництва, може провести в інтересах дитини вивчення сім’ї. Також регламентується надання результатів дослідження, як неповнолітньому, так і опікуну. Компетенція щодо добровільної репатріації, крім того, переходить від адміністративного органу – Генерального управління з питань імміграції та політики інтеграції Міністерства праці та соціальної політики, Ювенальному суду, органу, конституційно призначеному для захисту інтересів дитини.

– Дозвіл на перебування. Закон посилається виключно на два типи дозволів на перебування, тобто дозволу на перебування для неповнолітніх та дозволу на перебування за сімейними обставинами, у разі, якщо неповнолітній біженець, який прибув без батьків, знаходиться під опікою або в прийомних сім’ях. Неповнолітній може безпосередньо запитати дозвіл на перебування в Квестурі за місцем проживання, навіть без призначення опікуна.

– Опікуни-волонтери та прийомні сім’ї. Протягом трьох місяців з дати набрання чинності закону, кожен Ювенальний суд повинен скласти список “опікунів-волонтерів” готових взяти на себе опіку над неповнолітнім біженцем, який прибув без батьків, щоб гарантувати, кожному неповнолітньому дорослого з відповідною освітою, на якого можна покластися. Закон сприяє також збільшенню прийомних сімей як альтернативу перебуванню дітей у центрах структури Sprar.

– Гарантії у сфері освіти та охорони здоров’я. Передбачені додаткові заходи з захисту прав на освіту і здоров’я, на додаток до заходів які спрощують реєстрацію в Національній Службі охорони Здоров’я, навіть до призначення опікуна, і активації спеціальних конвенцій для виробничої практики, а також можливості отримати свідоцтво про освіту, навіть тоді, коли, по досягненні повноліття, відсутній вид на проживання.

– Prosieguo amministrativo до 21 року. Підтверджується можливість скористатися так званим “адміністративним продовженням”, щоб підтримати до 21 річного віку іноземця, який щойно сягнув повноліття, якщо є потреба у більш тривалому шляху інтеграції в Італії.

Крім того, затверджено також і для неповнолітніх біженців, які прибули без батьків “право на заслуховування” в адміністративних і судових процесах, що стосуються їх, та право на юридичну допомогу, згідно з чинним законодавством, за рахунок Держави. Передбачена також можливість для асоціацій захисту прав споживачів вимагати в ході адміністративної юрисдикції анулювання актів державної адміністрації, які вважаються такими, що порушують права неповнолітніх без супроводу батьків і брати участь у рішеннях, які їх стосуються.

Особливу увагу, нарешті, Закон приділяє дітям – жертвам торгівлі людьми, в той час як в області міжнародного співробітництва Італія прагне заохочувати комплексний підхід до охорони та захисту неповнолітніх серед Країн.

____________________________________

 

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook..

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Італія як стиль життя. Що таке насолода, толерантність, повсякдення і спілкування в Італії

Італія прискорює процедури видачі міжнародного захисту і протидії нелегальній імміграції