in

Що треба знати тим, хто планує працювати в Італії посезонно

Приїзд для сезонної роботи регулюється декретом “флуссі”, згідно із яким уряд визначає максимальну річну кількість іноземних працівників, які можуть потрапити до Італії

Сектори сезонної роботи та тривалість робочого контракту

Сезонна робота виконується у визначений період року, винятково у секторі сільського господарства та готельного туризму. Дозвіл на приїзд у країну для такої роботи буде чинним мінімум 20 днів та максимум 9 місяців від дати підписання робочого контракту. Його видають відділи імміграції на період  сезонної роботи, вказаний у запиті роботодавця.
Приїхавши до Італії, робітник має право змінювати місце праці, проте він змушений займатися лише сезонною роботою.

Увага!
Згідно із декретом “флуссі”, приїхати на сезонну роботу можуть лише громадяни країн, які підписали з Італією відповідні двосторонні угоди про імміграцію. Також його можуть отримати ті, що вже мали пермессо для сезонної роботи у попередні роки.
2009 року Італія запрошує іноземних працівників для роботи у туристичному секторі та для збору сільськогосподарських продуктів. Усього 80 000 робочих місць розділено по регіонах та автономних провінціях.

Декрет передбачає розгляд запитів поданих від:
· найманих працівників із України, Сербії, Чорногорії, Боснії і Герцеговини, колишньої Югославії, Македонії, Хорватії, Індії, Пакистану, Бангладеш, Шрі-Ланки, Тунісу, Албанії, Марокко, Республіки Молдови, Єгипту;
· найманих працівників, які мали дозвіл на найману сезонну роботу у 2006, 2007 чи 2008 роках.

Процедура

Роботодавець (італієць чи іноземець), який легально проживає в країні, чи організації певної категорії, зацікавлені у прийомі на роботу сезонних працівників з країн поза ЄС, повинні подати запит для отримання дозволу до відділу імміграції (за місцем проживання роботодавця чи місцезнаходження організації, у якій здійснюватиметься робота).
Запити на 2009 рік можна подавати (з 8 квітня до півночі 31 грудня 2009 року) винятково Інтернетом, на сайті Міністерства внутрішніх справ (www.interno.it).
Процедура надсилання запитів для сезонної роботи та ж, що і для найманої роботи за спрощеною схемою. Для цього типу пермессо не передбачено перевірки на наявність безробітних у центрах зайнятості.
Після отримання запиту відділ імміграції передає його до квестури (яка перевірить наявність причин, за яких видача дозволу неможлива, наприклад, попередні судимості працівника чи роботодавця), а далі до провінційного управління праці (DPL) (яке впевниться в економічних можливостях роботодавця).
Після позитивних відповідей квестури та DPL відділ імміграції запросить роботодавця для підписання контракту на роботу та видачі йому дозволу на роботу для іноземного працівника. Одночасно дозвіл на роботу надсилають у консульське представництво Італії в країні проживання працівника.
Після отримання дозволу на сезонну роботу роботодавець повинен переслати його працівнику. Останній відтак звертається до дипломатичного представництва Італії для отримання в’їздної робочої візи. Протягом 8 днів після приїзду до Італії іноземний громадянин повинен звернутися до відділу імміграції для підписання контракту на проживання, а далі надіслати до квестури (на спеціальному наборі бланків) запит для отримання дозволу на проживання у країні.

Дозвіл на проживання

Із дозволом на проживання для сезонної роботи можна працювати лише на роботі, тип якої вказано у пермессо. Він не дозволяє заняття працівника у підлеглій чи автономній роботі.
Після закінчення періоду, авторизованого для здійснення сезонної роботи, громадянин країни поза ЄС мусить повернутися на батьківщину. Термін цього типу дозволу на проживання не можна продовжити. У перший рік його неможливо обміняти на пермессо для автономної чи підлеглої роботи.

Право на пільги наступного року

Сезонний працівник, за умови дотримання правил, вказаних у дозволі на роботу та термінів повернення на батьківщину, має перевагу для повернення в Італію для сезонної роботи наступними роками, перед іншими працівниками з його ж країни, які ніколи не працювали в країні на сезонних роботах.

Обмін мотиву дозволу на проживання для сезонної роботи

Іноземний громадянин, який приїжджав у країну для сезонної роботи два роки поспіль і дотримувався імміграційних нормативів, може обміняти мотив його дозволу на проживання із сезонної на несезонну роботу, проте лише у рамках квот, передбачених декретом “флуссі”.
Запит до відділу імміграції про обмін мотиву пермессо може подати он-лайн безпосередньо працівник після публікації у „Газзетта уффічіале” декрету “флуссі” для найманої роботи.

Розанна КАДЖАНО
переклад Маріанни Сороневич

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 ______________________________________________

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Що станеться із дозволом на проживання в Італії у випадку розлучення

Дівчина без ноги стала фіналісткою Міс Італія