in

Податок на оформлення пермессо відмінено остаточно

Змінено процедуру видачі та продовження дозволу на проживання для іноземців в Італії: у списку документів більше нема квитанції на оплату податку.

Відтепер італійські квестури зобов’язані приймати запит на видачу або продовження дозволу на проживання, не вимагаючи в іноземців квитанції про оплату податку за оформлення документа, розміром від 80 до 200 євро, в залежності від типу пермессо.

Нагадуємо, що 24 травня адміністративний суд Лаціо (TAR), посилаючись на постанову Європейського суду, скасував податок, що стягується з іноземців за оформлення або продовження посвідки на проживання в Італії. Однак, за відсутності офіційної ноти від МВС квестури продовжували вимагати оплату податку, в залежності від рішення окремих місцевих адміністрацій, ігноруючи рішення суддів.

23 липня МВС Італії направило офіційну ноту Департаменту громадської безпеки, в якій підтверджується скасування податку за оформлення італійського пермессо. У документі зазначено: «під час оформлення документа іноземці повинні оплатити лише його вартість».

Отже, відтепер слід платити лише 30,46 євро за друк документа  в електронному форматі на розрахунковий рахунок номер 67422402 Міністерства економіки та фінансів, зазначивши “внесок за видачу електронного дозволу на проживання” (Importo per il rilascio del permesso di soggiorno elettronico).

Крім цієї суми слід сплатити розмір держмита (гербову марку), що становить 16 євро, а також 30 євро за послуги італійського поштамту. Загальна сума дорівнює 76.46 Є.

На жаль, працівники не усіх «Дружніх віконечок», які приймають документи у поштових відділеннях, не були ознайомлені із цим нововведенням у реальному часі, тому у деяких із них можуть продовжувати вимагати сплату податку. Якщо це сталося із вами, пред’явіть бюрократу текст документа, з яким можна ознайомитися тут.

Як же бути тим, хто сплатив податок на пермессо, після того, як його було відмінено в судовому порядку? Нагадуємо, 8 липня 2016 року суд Мілана постановив компенсувати витрати іммігрантів і сплатити судові витрати. Оригінал тексту постанови знайдете тут). Адвокати та профільні організації працюють для того, щоб відновити справедливість. Слідкуйте за нашими публікаціями, що дізнатися як повернути свої гроші.

Стаття італійською тут

_________________________________________________________

Більше новин:

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

У місті Косенца (Калабрія) відбудеться виїзне консульське обслуговування

Панцанелла – відмінна страва для спекотного літа. Рецепт