in

Визначні пам’ятки Італії: міста, що зібрали найвищі культурні цінності Європи

Авторитетний американський журнал про подорожі «Conde Nast Traveler» у 2011 році назвав Італію найкращою країною для туризму. Це щорічно підтверджує величезна кількість туристів, які обирають для свого відпочинку саме цю країну. Ще б пак! Кожне місто Італії неповторне. Величний у своїх стародавніх руїнах Рим, священний Ватикан, поховане під попелом античне місто Помпеї, галасливий портовий Неаполь, одухотворена Флоренція, діловий і модний Мілан… Скільки б разів ви не побували в цій романтичній країні, величезна кількість визначних пам’яток Італії все ще залишиться непізнаною. Країна найвищих культурних та історичних цінностей завжди знайде чим здивувати.

Перше, що ви, звичайно ж, захочете побачити в Італії — це римський Колізей — найвідоміша арена смерті. Мало хто знає, що за часів Середньовіччя ця антична визначна пам’ятка Італії могла зникнути з лиця землі. Амфітеатр, де давньоримські імператори проводили бої гладіаторів та битви із тваринами, почали розбирати на будматеріали.

Неподалік від Колізею знаходяться Тріумфальна арка Костянтина і Римський форум. Одна з найбільших святинь християнського світу — Собор Святого Петра у Ватикані — розташована на тому місці, де в 67 р. н.е. був страчений Апостол Петро. Незабутні враження залишать багатющі Ватиканські музеї, Сикстинська Капела, де на одній із фресок ще зберігся відбиток великого пальця Мікеланджело і римський Пантеон, під куполом якого похований сам Рафаель.

Однією з найдивовижніших визначних пам’яток Італії є місто-музей Флоренція. Її вулички настільки вузькі та заплутані, що, блукаючи ними, можна несподівано натрапити на будинок Данте Аліг’єрі або випадково опинитися на березі річки Арно, через яку перекинуто незвичайний міст Понте Веккьо. Будинки на мосту забудовані по обидва його боки. Грандіозну велич Ренесансу можна побачити на прикладі собору Доум, облицьованого зеленим і рожевим мармуром. Під його величезним куполом могло сховатися все населення Флоренції.

Яким же суперечливим після побаченого вам здасться Неаполь, розташований біля підніжжя діючого вулкана Везувій. Як і в будь-якому портовому місті, багатство і бідність тут легко уживаються на одній вулиці. На березі Неаполітанської затоки рибалки торгують свіжим уловом, на натягнутих між домами мотузках сушиться білизна… Місто славиться мальовничою природою, історичним та художнім надбанням. Із багатьох цікавих визначних пам’яток Італії в Неаполі знаходиться Новий Замок, Королівський Палац, капела Св. Януарія тощо.

На схід від Неаполя розташовані Помпеї — антична визначна пам’ятка Італії із трагічною долею. Поховане під попелом під час виверження Везувію в 79 р. н. е., місто випадково знайшли лише в XVI столітті. Незважаючи на те, що сьогодні розчищено лише четверту частину міста, ті вулиці та будинки з повним облаштуванням, які збереглися, та рештки загиблих місцевих жителів можуть повно відобразити жахливу картину останнього дня Помпеї.

Пізанська вежа, венеціанський Гранд-канал, чудовий готичний храм із білого мармуру в Мілані, елегантні барокові будівлі Турина, будинок Джульєтти у  Вероні — це далеко не повний перелік визначних пам’яток Італії, які здивують і надихнуть найвимогливішого туриста-гурмана.

http://epochtimes.com.ua/

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

На вуличні бої в Італії змарнували майже 100 тис кілограмів апельсинів

Дозвіл на проживання, бали та інтеґраційна угода набули чинності