in

На Одещині виявили схованку крадених з Італії мистецьких шедеврів

 Картини, викрадені з музею Кастельвеккіо у Вероні в листопаді 2015 року, зловмисники переховували на острові Турунчук в Біляївському районі Одеської області

Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби.

Зазначається, що картини вже були підготовлені до контрабандного переміщення з України на територію Молдовської Республіки.

Для віднайдення старовинних робіт художників, українські прикордонники організували взаємодію з молдовськими колегами, що допомогло встановити можливих координаторів крадіжки.

“Для переховування від слідства в Республіці Молдова картини були незаконно переміщені в Одеську область з використанням міжнародних поштових перевезень. Слідство  встановило членів транскордонної злочинної групи, серед яких були громадяни України, Молдови та Росії, а також осіб, які мали збувати полотна в Україні та Росії. Викривши злочинну групу та схему переміщення картин, слідчо-оперативна група у складі прикордонників та співробітників військової прокуратури віднайшла схрон в якому знаходилися викрадені полотна. Він був облаштований на острові Турунчук на Одещині, який знаходиться неподалік придністровського сегменту українсько-молдовського державного кордону”, – повідомили у відомстві.

Варто відмітити, що 17 знайдених картин таких митців як Рубенс, Тінторетто, Пізанелло, Каротто, Ганс Де Йоде та Мантенья і інших оцінюються на суму близько 16 мільйонів євро.

Також під час оперативних заходів прикордонники отримали дані, що розшук картин перебуває і у сфері інтересів ФСБ РФ, а крадії взяті нею під свій контроль. Крім того, ФСБ планувала власну операцію з вивезення картин до Придністров’я, яке є підконтрольним Росії.

Декілька днів тому мистецтвознавчою експертизою оригінальність полотен було підтверджено.

___________________________________________

Більше новин:

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Італійський лікер Лімончелло в домашніх умовах

Італія дозволила одностатевим парам реєструвати громадянські союзи