in

Секрети будівництва собору св. Петра у Римі

 Будівництво найбільшої християнської церкви спричинило продаж індульгенцій

18 квітня 1506 року закладено перший камінь у будівництво Собору Святого Петра, який зводився понад 120 років. Наразі він є найбільшою християнською церквою у світі.

Проект нового собору створив італійський архітектор Донато Браманте. Згідно з ним будівництво розпочали 18 квітня 1506 року. Після смерті Браманте у 1515 році головним архітектором собору став Рафаель Санті. Загалом, протягом 120 років будівництва змінилось 8 архітекторів. Наймасштабніші зміни в будівництві належать Мікеланджело Буонарроті, який працював над собором останні 17 років свого життя. Повідомляє “Цей день в історії”.

Витрати на будівництво собору Святого Петра були настільки великими, що папі Леву X довелося продавати індульгенції. Продаж індульгенцій викликав протест німецького священника-агустинця Мартіна Лютера. Згодом це спричинило рух Реформації та зародження протестантизму.

Загальна довжина собору 211,6 метри, ширина – 150, висота – 138. Купол має висоту 119 м і діаметр 42 м. Загальна площа собору становить 2,1 гектара.

У 1998 році в Кот-д’Івуарі була збудована базиліка Нотр-Дам-де-ла-Пе з висотою 158 метри. Її оголосили найбільшим християнським храмом, однак, її внутрішній простір спроектовано таким чином, що одночасно у храмі може перебувати не більше 18 тисяч людей, тоді як у соборі Святого Петра — до 60 тисяч.

_______________________________________

Більше новин:

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Глава МЗС Італії виступив за зняття санкцій з РФ

Де і коли українці Італії зможуть обміняти українські посвідчення водія на італійські