in

Людський чинник став причиною аварії Costa Concordia

Круїзний теплохід Costa Concordia міг наскочити на риф через те, що капітан Франческо Ск’еттіно вирішив підвести судно ближче до берега і привітати свого знайомого.

До такого висновку дійшло слідство. На острові Джіліо у момент аварії теплохода знаходився приятель Скеттіно, моряк італійського торгового флоту.

Дії 52-річного капітана італійські прокурори назвали безвідповідальними і незграбними. Власники круїзного лайнера підтвердили, що причиною аварії імовірно став людський чинник. При цьому, у компанії відзначають, що до призначення капітаном Ф.Ск’єттіно був відповідальним за безпеку суден.

Раніше Ф.Ск’єттіно заявляв, що судно наскочило на рифи, не позначені на карті. У Costa Crociere стверджували, що у момент зіткнення теплохід від призначеного курсу не відхилявся. Прокуратура звинувачує Ск’єттіно у заподіянні смерті з необережності і втечі з потопаючого судна до закінчення евакуації пасажирів.

За останніми даними, у результаті потопання «Коста Конкордії» у ніч на 14 січня загинули шестеро людей, 16 вважаються зниклими безвісти. Загалом на борту судна перебували понад 4200 осіб, з них до 60 отримали травми різного ступеня тяжкості.

«Коста Конкордію» було побудовано у 2006 році в Генуї і обійшлася вонаа власникам у 450 мільйонів євро. Її довжина складає 290 метрів, ширина — 36 метрів, а максимальна швидкість — 23 вузли. Італійська компанія Costa Crociere використовувала лайнер для туристичних круїзів Середземним морем. Після отриманої пробоїни «Коста Конкордія» відновленню не підлягає.

 

zn.ua За матеріалами: Лента.ру

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Українці з “Коста Конкордії” повертаються додому

Паспорти українців з круїзного лайнера затонули разом з ним