in

Про корисні властивості граната

Гранат і продукти переробка його плодів мають досить широке застосування і приносять велику користь.

Найбільшу цінність представляє гранатовий сік, що містить речовини, необхідні для нормальної діяльності організму: вода (76-78%), цукру (до 21%), жири (3%), лимонна кислота (0,07-14%), протеїн (1,5%), в’яжучі речовини (0,1-0,5%), вітамін С (до 14%).

Відсоток тих чи інших речовин змінюється в залежності від сортових особливостей, від грунту де ріс гранат (кислий, лужний, нейтральний), погодних умов року (вологий, посушливий), а також від агротехніки.

Сік, якщо його пастеризувати і зберігати в скляному посуді, може значний час зберігати свої властивості.

Висока лежкість і транспортабельність дозволяють використовувати плоди в їжу протягом майже всього року.

Трохи історії. Давньогрецький лікар Гіппократ застосовував сік граната проти шлункових хвороб, а також для лікування опіків і як заспокійливий засіб при нервових розладах. А сік, доведений до кипіння, змішував з медом і лікував людей, страждаючих від поліпів у носі.

Інший, не менш відомий лікар Гален також широко використовував у своїй практиці сік граната, який застосовував в основному при простудних захворюваннях.

У народній медицині Китаю та Індії широко і досить успішно використовували гранатовий сік при лікуванні опіків. Використовували його дуже просто: свіжовичавлений сік наливали на місце опіку (почервоніння, поява пухирів) і залишали, не змиваючи. Процедуру повторювали кілька разів на день.

У сучасній народній медицині сік граната вживають у лікувальних цілях при кашлі, болях у горлі, малярії (в комплексі з медичними препаратами), а також лихоманці (як додатковий засіб, що підвищує опірність організму).

Сік граната здавна вважається прекрасним напоєм, що вгамовує спрагу, заспокоює нервову систему, нормалізує обмін речовин і поліпшує кровообіг.

Гранатовий сік рекомендується вживати при цукровому діабеті, гіпертонії, пороках серця, інфаркті, жовтяниці, шлунково-кишкових захворюваннях і при відсутності апетиту.

Людям, страждаючим від запалення ясен і від підвищеної чутливості зубів, просто необхідно вживати на ніч, після того як почистили зуби, 50-70 г соку.
З гранатового соку виходять чудові желе, мармелад, варення, компот.

В Азербайджані, наприклад, де вартість граната не така висока, як в Україні, із соку кислих плодів готують особливий густий сироп-наршараб, який подають як приправу до риби, м’яса та інших продуктів. Під час першої світової війни, коли на Кавказькому фронті російська армія страждала від цинги, цей сироп виявився майже єдиними ліками.

Прекрасний напій виходить, якщо змішати гранатовий сік з виноградним. На Кавказі цей напій називається нардаші. А змішуючи згущений гранатовий сік (його отримують при додаванні великої кількості цукру) з виноградним, отримують пастилу — нардангу, яка покращує травлення, збуджує апетит, нормалізує обмін речовин і додає сили.

У Грузії заслужений діяч науки, професор А. Еріставі при лікуванні інфекційних ран застосовував гранатовий сік, подрібнену в порошок кору плодів граната, а також мазь, приготовану з плодів.

У квітках граната міститься багато дубильних речовин, тому водний настій квіток можна застосовувати як кровоспинний. Кора плодів також багата дубильними речовинами, їх вміст у корі перевищує 30%, тому настій кори можна використовувати в якості засобу для полоскання горла, рота (для пом’якшення запальних процесів).

У народній медицині різних країн використовують не тільки плід, а й саму рослину. Наприклад, товчений корінь граната, змішаний з сухим порошком сабуру, застосовують як болезаспокійливий засіб при ударах і переломах.

Кору плодів граната широко використовують як лікувальний засіб для тварин. Подрібнена і змішана з деревною золою вона є прекрасним засобом від корости. Рани, отримані на пасовищі, можна вилікувати, використовуючи рідину, отриману при варінні кори плодів граната.

Плоди дикорослої гранатової рослини є багатим джерелом лимонної кислоти, яку широко використовують у харчовій промисловості, а також у медицині — при консервуванні крові.

_________________________________________________

Більше новин:

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Оренда автомобілів: особливості які важливо знати

Керівництво по відсилці запиту на набуття італійського громадянства