in

В Україні спростять процедуру ввозу ліків з-за кордону

У Верховну Раду внесли законопроект, яким пропонують ввозити в Україну ліки з-за кордону без державної реєстрації.

Мета проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про лікарські засоби” – подолати дефіцит медичних препаратів та вчасно надавати допомогу пацієнтам, зокрема пораненим.

“Окремі лікарські засоби стають дефіцитними і їх наявний в Україні обсяг не покриває потреби лікувальних установ. Додаткові поставки з-за кордону потребують часу і в багатьох випадках все одно не забезпечують наявний попит”, – йдеться у пояснювальній записці до проєкту, який вніс народний депутат України Сергій Гривко.

Наразі згідно з законом, у нашу країну можуть ввозитися зареєстровані в Україні лікарські засоби за наявності сертифіката якості серії лікарського засобу, що видається виробником та ліцензії на імпорт.

“Існуючу процедуру “державної реєстрації” лікарських засобів в нинішніх умовах можна вважати довгою та бюрократичною, до того ж її проходження ускладнюється нюансами воєнного стану”, – вважає народний депутат.

Під час воєнного стану він вважає доцільним тимчасове “розумне послаблення процедури державного контролю у сфері обігу лікарських засобів”.

Читайте також: НЕЗВАЖАЮЧИ НА ВІЙНУ, 2% УКРАЇНЦІВ ДОБРЕ СТАВЛЯТЬСЯ ДО РОСІЇ

Зокрема йдеться про поставку ліків з таких країн, як США, Швейцарія, Японія, Австралія, Канада, Ізраїль, Єгипет та країни ЄС за умови наявності сертифікату якості серії лікарського засобу, виданого виробником.

Читайте також: Які шанси, що мавпяча віспа пошириться в Україні? Пояснює головний санлікар

Нагадаємо, у НСЗУ розповіли, як українці можуть отримати безкоштовні ліки в аптеках під час війни.

Обговорити цю, та інші новини важливі українцям в Італії, можна приєднавшись до групи у Facebook Українці в Італії Разом!

або до Телеграм-каналу https://t.me/ucrainiitalia

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 1 Середній: 5]

У міланській пінакотеці Брера інсценізували українську казку “Ріпка”

Україна пропонує повернути мито на ввезеня в автомобілів з-за кордону