in

Звернення Євромайданів світу до міжнародної спільноти

   Євромайдани діаспори звернулися до міжнародної спільноти.  Листи були перекладені українською, англійською, німецькою, іспанською, італійською, польською, чеською, російською та розіслані урядовцям країн проживання.

 

 

Шановне міжнародне співтовариство!

З 22 листопада 2013 року, понад два місяці, українці виборюють своє право жити у вільній демократичній країні. День і ніч вони стоять на морозі, щоб довести до кінця демократичні перетворення, початі в 2004 році під час Помаранчевої революції.

Українській державі виповнилося лише 22 роки. Свою незалежність вона здобула з-під уламків Радянського Союзу. За цей час українці відтворили свою історію і культуру з її радянського забуття і вперше за сотні років намагаються будувати власну державу. Відсутність історичного досвіду державобудування, розвалена  соціалістичною системою економіка пострадянського простору, візова ізоляція і і непроведене відсторонення колишніх радянських функціонерів від влади призвело до криміналізації  економіки і збагаченню за рахунок держави купки олігархів. Українські олігархи – найбагатші в світі, а українські пенсіонери – найбідніші. Підконтрольована бізнесу політика перешкоджає розвитку середнього класу. Українським підприємцям не так просто стати відразу конкурентноспроможними на світовому ринку, але вони такими попривсе стають.

Коли Україна скасувала візи для громадяни Європейських країн та Північної Америки, здавалося, що світ так само зробить в бік України. Та цього не сталося. Політики не змогли домовитися ні про скасування віз для українців, ні про Ассоціацію України з Європейським Союзом, з котрим  ми поділяємо спільні демократичні цінності . Натомість ми опинилися в „обіймах“ східного сусіда – недемократичної Росії з її пропозиціями Таможенного Союзу, неопрацьованим радянським минулим і економічними маніпуляціями в бік України.

А 16-го січня група осіб Парламенту в нелегітимний спосіб прийняли низку законів, які грубо порушують конституційні права громадян України на свободу зібрань. Юристи та правозахисники з усього світу вказують на порушення в згаданих законах процедурних та конституційних норм.  Це все разом з цькуванням і абсурдними судовими рішеннями та переслідуваннями журналістів та активістів Євромайданів викликали нові хвилі обурення в суспільстві.

19 січня 2014 року українці, невдоволені оголошеними  законами, діями влади і неадекватними оцінками ситуації політичними опозиційними силами , оточили урядовий квартал міста Києва  і почалося протистояння між демонстрантами і поліцією, яка виконує накази діючої влади Президента Віктора Януковича. Протистояння несе з собою невиправдані людські жертви. Про те, як це відбувається, можна ознайомитись за посиланям , http://www.youtube.com/user/HromadskeTV/ або спостерігати у твіттері за хештегами @sitemaidan  та @sitеmaidan_eng

Сьогодні українці продовжують формувати свої осередки громадянської влади за демократичними принципами – Євромайдани – по цілому світі. Прикладом такої консолідації став Всеукраїнський  Форум Євромайданів у Харкові (http://maidanua.org), який попри атаки влади, прийняв Резолюцію про визнання прав людини – базовими для розвитку українського суспільства. Ми підтримуємо в першу чергу українське народ, громадянське суспільство в його намірах  самим вирішувати долю своєї країни.

Ми сподіваємося на  солідарність європейської  та світової спільноти з українцями!

Представники мережі Євромайданів світу

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Революція прозріння

HOLODOMOR, la memoria negata. La grande fame nel “granaio dell’Europa” 1932-33