in

У Чехії зняли фільм на захист українських працівниць

Громадське об’єднання “За інтеграцію та міграцію” від початку березня провадить кампанію щодо захисту українок. Воно стверджує: “Чехи висміюють і визискують своїх українських наймичок”. Кампанія на захист українських заробітчанок почалася символічно – восьмого березня. Громадське об’єднання “За інтеграцію та міграцію” поширило в чеських інтернет-виданнях просвітницький відеоролик. Сюжет такий: юнак лає прибиральницю, яка нібито не так поклала папери на його столі, і тепер він не встигає виконати завдання. Українка бере олівця і те завдання виконує. Виявляється, вона – вчителька математики зі Львова. “Чехи, чи знаєте ви, хто дає лад у вашій хаті?” – цим запитанням завершується сюжет.

ВІДЕО

А українки не знають своїх прав

За даними об’єднання “За інтеграцію та міграцію”, чехи зневажливо ставляться до українських куховарок, прибиральниць, няньок, які наймитують в їхніх сім’ях. “Українок,- каже керівниця об’єднання Маґда Фалтова,- часто примушують працювати понад домовлений час, за меншу, ніж домовлено, платню, а то і взагалі без угоди. Не є винятком і такі явища, як здирництво і сексуальні домагання”.

На думку активісток об’єднання, українки не здатні на протест через те, що бояться втратити роботу, тобто не знають своїх законних прав. Мета кампанії – вивести українських дівчат та жінок з інформаційної блокади. Активістками підготовано тисячі листівок, з яких можна довідатися, як саме протистяти здирництву, насильству і навіть неповазі з боку чеського наймача.

Листівки з поясненням, як себе захистити, українська заробітчанка може знайти в будь-якій установі, до якої звертаються чужинці. А відеоролик, героїнею якого є львівська вчителька (вона ж – празька прибиральниця), – пояснює читачам газети Hospodářské Noviny речниця об’єднання Катержина Дедерова, – демонструватиметься по всіх чеських бюро з працевлаштування.

Лідії Іванишиній поталанило

Певна річ, на чехах не лежить “колективна провина”. Є багато прикладів майже ідеального співіснування чеської сім’ї зі своєю українською служницею. Один з таких прикладів ми знайшли в місті Усті-над-Лабем, де мешкає старенька чешка пані Ярміла Кайзерова. Уже чималий час її хатнє господарство веде українка Лідія Іванишина, яка приїхала до Чехії п’ятнадцять років тому.

Як сказала Deutsche Welle пані Лідія, вона працювала і по заводах, і по крамницях, і по їдальнях, але найкраще почувається в пані Кайзерової. “Ставиться до мене, як до дочки, – каже немолода українка. Привітна і до моїх дорослих дітей, коли вони до мене навідуються. Відвідую і я їх в Україні та повертаюся завжди до пані Ярміли з таким відчуттям, наче це моя друга сім’я”.

На чеські сім’ї працює 26 тисяч іноземок з так званих “третіх країн”, і не кожній поталанить так, як поталанило Лідії Іванишиній. Об’єднання “За інтеграцію та міграцію”, розпочавши кампанію “Чи знаєте ви, хто дає лад у вашій хаті?”, не прагне, щоб таланило всім тисячам наймичок, більшість яких – українки, а щоб ставлення до всіх було однаково цивілізованим.

У місті Лоуни з Deutsche Welle поділилася своїми чеськими враженнями 29-річна економістка Ярослава, в якої її захоплення – кулінарія – стало в Чехії професією: “Здаю собі справу, що тут я тільки хатня господиня, та все ж таки хотілося б бачити від чехів більшого розуміння, більшої пошани”. “Певно, – зазначає чешка Маґда Фалтова, – що з неповагою хазяїна-наймача стикалася чи не кожна українка, але конкретних цифр ми ще не маєио, а тому в перебігові кампанії започаткуємо й відповідне соціологічно-економічне опитування”.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Якщо в твому домі прибирає колишня вчителька… (ВІДЕО)

Україні потрібен орган протидії расизму – Рада Європи