in

За фальшиві СОVID-сертифікати українців притягтимуть до кримінальної відповідальності

За підробку і використання сертифіката про вакцинацію в Україні хочуть жорстко карати.

Виробникам підроблених документів може загрожувати штраф у розмірі від 85 000 до 170 000 грн або в’язниця до 3-х років. Водночас до кримінальної відповідальності притягнуть і тих, хто буде використовувати “липові” СОVID-сертифікати.

Відповідний законопроєкт був схвалений Кабінетом міністрів у середу, 22 вересня, про що стало відомо під час онлайн-трансляції урядового засідання в YouTube, передає Обозреватель.. Документ розробили в Міністерстві охорони здоров’я на виконання рішення РНБО від 30 липня 2021 року “Про стан національної системи охорони здоров’я і невідкладні заходи щодо забезпечення громадян України медичною допомогою”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ОБОВ’ЯЗКОВА ВАКЦИНАЦІЯ В УКРАЇНІ. КАБМІН УТОЧНИВ ТЕРМІНИ

Згідно з пояснювальною запискою до документа, в Україні почастішали випадки виявлення фальшивих документів, які стосуються вакцинації від СОVID-19. Відсутність відповідальності за такі діяння створює умови для подальшого розвитку ситуації щодо підробки таких документів, що несе пряму загрозу життю і здоров’ю українців.

У зв’язку з цим законопроєктом пропонується доповнити Кримінальний кодекс новою статтею щодо введення відповідальності за підробку документів про проведення профілактичної вакцинації. Зокрема:

За використання особою “липового” документа про вакцинацію загрожує від 17000 до 34 000 грн штрафу або в’язниця до 2-х років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Італія заборонила вихід на роботу без “ковід-сертифікатів”

За внесення медпрацівником завідомо неправдивої інформації в електронну систему МОЗ про проведення вакцинації покарають штрафом від 34 000 до 68 000 грн або відправлять до в’язниці на строк від 1 до 3 років.
За виготовлення та розповсюдження підроблених сертифікатів про вакцинацію можна буде отримати до 3-х років обмеження волі або штраф у розмірі від 85 000 до 170 000 грн.

Ми хотіли б залишатися із вами у контакті. Запрошуємо приєднатися до групи  у Facebook Українська газета – видання для українців в Італії

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 2 Середній: 5]

Італія пожертвує 45 мільйонів доз вакцини іншим країнам

Читачі запитують: вакцинаціяв Україні чинна в Італії?