in

Єврокомісія проголосувала за відміну безвізу для росіян

У ЄК сподіваються на швидкий розгляд пропозиції в Раді ЄС. Єврокомісія затвердила пропозицію про повну зупинку угоди про спрощення візового режиму з Росією.

Про це заявила на прес-конференції у Брюсселі єврокомісар з внутрішніх справ Ільва Юханссон.

“Громадяни Росії не повинні мати легкого доступу в ЄС, і, звичайно, бути туристами в ЄС не є фундаментальним правом. Єврокомісія сьогодні прийняла пропозицію повністю призупинити угоду про спрощення візового режиму з Росією”, – наголосила вона.

За словами Юханссон, ЄК очікує затвердження Радою ЄС цього рішення протягом тижня. Якщо це відбудеться в короткі терміни, то вже з понеділка, 12 вересня, запрацює новий візовий режим.

Єврокомісар додала, що громадяни країни-агресора зіткнуться з більш тривалими і дорогими процедурами отримання віз в ЄС, а також ускладниться отримання багаторазових віз. Вона сподівається, що Болгарія, Румунія та інші країни ЄС, які не входять до Шенгену, приймуть таке ж рішення.

Водночас планується упросити видачу віз “студентам, журналістам, дисидентам і представникам громадянського суспільства” Росії.

Зазначається, що ЄК запропонувала Раді ЄС не визнавати російські закордонні паспорти, видані на окупованих територіях України.

Крім цього, країни Євросоюзу зможуть відмовляти у візі громадянам Росії, які “можуть загрожувати безпеці цих країн і ЄС”.

Як раніше повідомляв УНІАН, після оголошення 31 серпня рішення про скасування спрощеного візового режиму ЄС для росіян, Естонія, Латвія, Литва і Польща заявили про плани на національному рівні заборонити видачу віз росіянам і обмежити в’їзд громадянам РФ з візами ЄС. Для цього вони мають намір виробити єдине рішення.

Обговорити новини, важливі українцям в Італії, можна приєднавшись до групи у Facebook Українці в Італії Разом, або до Телеграм-каналу https://t.me/ucrainiitalia

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 1 Середній: 5]

Україна сенсаційно перемогла Італію та пробилася до плей-оф Євробаскету-2022

Війна Путіна вбила в Україні 383 дитини