in

La Repubblica. Сікорський: “Росія і Європа мають співпрацювати, щоб Україна не вибухнула”

   Необхідно забезпечити недоторканність кордонів і цілісність території України, переконаний Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі, посередник ЄС, в інтерв’ю італійській La Repubblica.

“Я не думаю, що в інтересах Росії підігрівати напруженість в Україні”, – каже глава польського зовнішньополітичного відомства. Сікорський попереджає і нову українську владу: “Жоден радикалізм не допомагає досягненню компромісів”.

“В Україні тепер новий уряд. Його створення, а також початок важкого процесу реформ стане перевіркою укладених в останні дні угод”, – зазначає Сікорський, підкреслюючи, що тільки позитивний розвиток подій дасть змогу почати співпрацю з міжнародними фінансовими інститутами, насамперед з МВФ. “Головним питанням залишається убезпечення кордонів і територіальної цілісності країни. Вважаю, що ніхто з головних дійових осіб, внутрішніх чи зовнішніх, не зацікавлений в дестабілізації України”, – упевнений міністр.

“Я не думаю, що нагнітання напруженості відповідає інтересам Росії. Я із задоволенням сприйняв заяви міністра закордонних справ Сергія Лаврова, за словами якого, Росія не втручатиметься у внутрішні справи України. Активні контакти міністра Лаврова із західними лідерами в ці дні вказують на те, що Росія хоче бути розумним “гравцем”, нехай навіть вона описує ситуацію не так, як ми. І ми не маємо дивуватися, якщо Росія спробує захистити свої інтереси – насамперед, економічні. Поки що жоден з партнерів не намагатиметься дестабілізувати ситуацію, передчасно використовувати риторику холодної війни”, – заявив Сікорський.

“ЄС повинен дотримуватися єдиної позиції, зокрема і у відносинах з Москвою. Я не вважаю, що нинішні російські дії (військові маневри) слід вважати прямою загрозою стабільності України. Але ми повинні тривожитися з приводу загрози ескалації конфлікту, надто в Криму”, – вказує польський міністр.

“Жоден радикалізм не здатний допомогти в пошуку компромісів. Новий політичний клас мусить думати про недавнє минуле і обговорювати розбіжності у парламентських дебатах. Саме в такій різноплановій країні, як Україна, вкрай важливо забезпечити рівні права для всіх соціальних груп: лінгвістичних, етнічних, релігійних меншин, і також для політичних супротивників”, – переконаний Сікорський.

http://newsru.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Звернення Міністра закордонних справ України Андрія Дещиці до української громади

Звернення Посла України в Італії до політиків, депутатів італійського парламенту та членів Європейського Парламенту