in

Європа і США не кажуть Януковичу “ні”, але чекають виборів

   Чільні політики Євросоюзу і США наголошують на необхідності підтримання діалогу із Україною, попри багато питань до української влади, які стосуються переслідування опозиції і вибіркового правосуддя.

Водночас вони кажуть про важливість жовтневих виборів і кроків, що їх робитиме влада після 28 жовтня 2012 року.

Комісар ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Клацнути Штефан Фюле, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт та голова комітету з питань закордонних справ Європарламенту Ельмар Брок, зустрівшись із українським президентом у Лівадійському палаці під час щорічного Європейського форуму YES заявили, що легітимність майбутньої Верховної Ради залежатиме від ходу виборів.

“Легітимність майбутнього парламенту залежатиме від проведення виборів, які мають бути вільними та чесними у відповідності з найвищими міжнародними стандартами. В цьому контексті ми підкреслюємо важливість свободи засобів масової інформації”, – сказано в заяві, яку поширила Європейська комісія після зустрічі.

У заяві наголошується, що у стосунках України і ЄС “не повинно бути паузи”. Водночас наголошується, що не може йтися про “компроміси у питанні цінностей”, а також про вибіркове правосуддя.

“Ми висловлюємо жаль, що наслідки нинішньої ситуації не дадуть можливості двом можливим лідерам опозиції брати участь у парламентських виборах внаслідок судових процесів, які не відповідали міжнародним стандартам чесності, прозорості та незалежності юридичного процесу”, – йдеться у заяві.

Подібні заяви пролунали також від колишнього державного секретаря США Клацнути Кондолізи Райс. Присвятивши свій виступ на Ялтинському форумі питанням розвитку демократії, вона заявила, що країна може претендувати називатися демократичною лише у випадку дотримання низки принципів, серед яких і справедливе правосуддя.

За словами Кондолізи Райс, сьогодні може бути один лідер, завтра – інший, але при цьому в державі обов’язково має бути неупереджений суд, а влада не повинна давати підстав для підозр у політичному переслідуванні опонентів.

“Продовження діалогу”

Один із лідерів опозиційної “Батьківщини” Григорій Немиря заявив, що в Україні спостерігається “невідповідність принципам демократії”.

Кондоліза Райс, так само як і представники Євросоюзу, наголосила на неприпустимості припиняти діалог із Україною, як і з іншими країнами, які не є членами ЄС, але прагнуть набуття членства у майбутньому.

“Якщо Європа замкнеться у собі під час економічної кризи, що триває, і відвернеться від країн із молодими демократіями, ми втратимо один із найпотужніших магнітів для демократичного розвитку не лише в Європі, але й загалом у світі”, – наголосила пані Райс.

Представники української влади, що беруть участь у Ялтинському форумі YES, оптимістично оцінюють заяви європейських та американських політиків.

Зокрема, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив журналістам, що зустріч президента із чільними політиками ЄС підтвердила “продовження діалогу” і стабільність стосунків.

Водночас Костянтин Грищенко не відповів на запитання журналістів про те, чи відбудеться саміт Україна-ЄС цього року, сказавши лише, що раніше планувалося провести саміт у грудні цього року:

“Саміт у нас запланований до кінця року… Я вас запитую – сонце зійде чи не зійде? Обов’язково зійде”, – сказав пан Грищенко.

“Додаткові питання”

Своєю чергою, Клацнути президент Віктор Янукович заявив перед присутніми на форумі, що після парламентських виборів Україна підпише угоду про Асоціацію та створення Зони вільної торгівлі з Європейським Союзом і що буде знято усі перепони на цьому шляху.

“На даний час у наших партнерів з’явились певні додаткові питання до України, але я переконаний – після нинішніх парламентських виборів всі перестороги зникнуть, і шлях до повноцінної асоціації України із ЄС буде пройдений до кінця”, – сказав Віктор Янукович, не уточнивши, однак, які саме “питання”.

Коли екс-президент Польщі Александр Квасневський запитав пана Януковича про справу Тимошенко, президент проігнорував це питання і почав відповідати на інше – про те, що вдалося досягти владі за понад два роки керівництва країною.

Випадково чи ні, але перед перервою, під час якої президент Віктор Янукович мав залишити учасників Ялтинської зустрічі для проведення двосторонніх переговорів, екс-держсекретар США Кондоліза Райс підійшла до промовців – українського президента та голови уряду Туреччини Реджепа Ердогана, але потиснула руку і поспілкувалася лише із турецьким прем’єр-міністром.

Проте у ту хвилину до Раджепа Ердогана підходили й інші учасники зустрічі, дякуючи за виступ, присвячений ситуації на Близькому Сході і останнім подіям у Лівії та інших арабських країнах.

http://www.bbc.co.uk/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Звільнення від оплати медичного обслуговування (тікету)

Заробітчанські вірші Мирослави Олійник