in

Берлусконі таки зібрався у відставку

Прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі подасть у відставку “у найближчі кілька днів”.

Про це заявив президент Італії Джорджо Наполітано, передає ВВС.

За словами Наполітано, він хоче “розвіяти будь-які сумніви або непорозуміння” із приводу того, коли прем’єр виконає свою обіцянку.

Президент також сказав, що затримань у прийнятті економічних реформ, яких від Риму вимагають партнери по єврозоні, не буде.

Про намір піти у відставку Берлусконі оголосив у вівторок на тлі побоювань, що Італія може стати наступною жертвою боргової кризи в зоні євро.

Рішенню Берлусконі передувало голосування в парламенті по урядовому законопроекту про бюджет країни, що не одержав підтримки більшості депутатів.

Також президент призначив колишнього європейського комісара Маріо Монті довічним сенатором.

Цей крок дозволить Монті стати тимчасово виконуючим обов’язки прем’єра, про що в Італії багато говорять.

У той же час в Італії вважають, що майбутня відставка Берлусконі обіцяє Італії період великої невизначеності, що навряд чи принесе швидке розв’язання боргових проблем, що загрожують масштабною кризою всій єврозоні, передає Итар Тасс .

Тим часом у Німеччині партія канцлера Ангели Меркель ХДС підготувала резолюцію, що передбачає можливість виходу окремих країн із зони євро.

Резолюція буде винесена на щорічний з’їзд правлячої партії ФРН, що відкривається наступного тижня.

Країнам, які не хочуть або не в змозі виконувати всі фінансово-економічні вимоги єврозони дозволять залишати зону євро, зберігаючи при цьому своє членство в Євросоюзі.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Львів’янин-паралімпієць здобув дві золоті медалі на ЧС з фехтування

Для Папи знайшли українську ялинку. Але не знають, як її відвезти