in

Вчений: Мона Ліза була хлопчиком-коханцем да Вінчі

Глава Національного італійського комітету з охорони культурної спадщини Сільвано Вінчеті заявив, що знаменита картина Леонардо да Вінчі Мона Ліза – це портрет не жінки, а чоловіка, з яким у художника міг бути любовний зв’язок.

За словами Вінчеті, на полотні зображений юний красень Джан Джакомо Капротті (Gian Giacomo Caprotti), який з 1490 по 1510 працював у майстерні да Вінчі і за свої незліченні витівки заслужив прізвисько Бісенятко (Salai).

На думку вченого, Леонардо написав з Капротті двох Іоаннів Хрестителів і одного ангела. Всі перелічені персонажі схожі один на одного і одночасно мають велику схожість з Моною Лізою: це стрункі, злегка жіночоподібні, кучеряві юнаки.

До того ж, Капротті став героєм кількох еротичних начерків майстра, з чого Вінчеті зробив висновок, що між живописцем і підмайстром міг бути любовний зв’язок.

Історики мистецтва для таких припущень Вінчеті поставилися скептично.

Нагадаємо, що в грудні 2010 року 62-річний Сільвано Вінчет повідомив, що розгледів на Моні Лізі загадкові букви і цифри. За його словами, в правому оці Джоконди можна розрізнити латинські букви LV. У лівому – проглядаються букви S і G.

Через місяць італійський мистецтвознавець Карла Глорі, посилаючись на дослідження Вінчета, дійшла висновку, що це портрет не дружини флорентійського купця Лізи дель Джокондо, як звикли вважати більшість фахівців, а дочки міланського герцога Бьянки Сфорца. Вона також заявила, що на цій картині зображений не абстрактний, а цілком конкретний пейзаж.


За матерiалами:
РИА Новости

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

У регіоні Пулья від опіків померла 15-річна українка

Заявку на оформлення закордонного паспорта можна зробити через Інтернет