in

Дитяча мода: чи залишилося у ній ще щось дитяче?

Покоління інтернету та мобільних телефонів, здається, в усьому хоче наслідувати дорослих: поведінкою, манерами та, звісно ж, виглядом. А виробники одягу цим забаганкам дітлахів лише потурають.

Сурі Круз, 5-річну доньку знаменитого американського актора Тома Круза та Кеті Голмз, преса називає не інакше як “маленькою модницею”. На публіці Кеті нерідко з’являлася у взутті на високих підборах, чим неймовірно тішила папарацці.

Дітки Анжеліни Джолі бавляться перед фотокамерами, вбрані у вузькі джинси, а 8-річний Ромео Бекхем, син зіркової пари – Девіда та Вікторії – удостоївся похвал ЗМІ як один з “найкраще вбраних чоловіків Британії”.

Тож не дивно, кажуть оглядачі моди, що й пересічні дітлахи хочуть бути схожими не тільки на своїх зіркових однолітків, але й насамперед на моделі для наслідування, яких вони бачать в інтернеті, на телебаченні, у журналах та навіть поруч вдома. За останні роки загальна дизайнерська лінія дитячого одягу невпинно наближається до дорослої. Зникають наївні візерунки та кольорові гами. На їхнє місце інколи приходять такі речі, деталі та дизайн, у яких не наважився б вийти на вулицю і дорослий, каже німецький експерт з дитячого одягу Андреа Гакенберг. “Ми спостерігаємо швидке проникнення трендів одягу для дорослих у дитячу моду, і відбувається це надзвичайно швидкими темпами”,- каже вона.

Маленька Сурі – теж зірка модиBildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  Маленька Сурі – теж зірка моди На підтвердження своїх слів експерт радить оглянути каталоги відомих німецьких марок одягу: s.Oliver та Tom Tailor. Зокрема, дизайн нижньої білизни для дітей вже практично не відрізнити від дорослого. Про різноманітних слоненят чи машинки тут можна забути.

Міні-Я

Це ж стосується і взуття: батьки з радістю купують дітям дорослі з вигляду сандалі дитячого розміру, які надійшли до мережі C&A.

“Все це нагадує моду за правилами “міні-я”, тобто коли батьки за власним смаком та прикладом вбирають і своїх дітей так, що їх вже не відрізнити від мами чи тата – вони одягнені абсолютно ідентично”,- каже Гакенберг, яка висвітлює дитячу моду на сторінках журналу “Textilwirtschaft” з Франкфурта-на-Майні.

Як вважають експерти від моди, одним з головних факторів “дорослішання” дитячого одягу став якраз-таки ефект папарацці, який особливо проявився у випадку з донькою Тома Круза та Кейт Голмз. “Ці діти привязані до своїх зіркових батьків, які є іконами моди і яких будинки моди залучають до різноманітних кампаній”, – пояснує Гакнберг.

Відповідно до віку

Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:   Тим не менше, у Німеччини, відзначає вона, великого розмаху ця тенденція ще не набула і маленькі дівчата не приходять до дитсадочку на високих підборах. Експерт пояснює це тим, що німці все ще дуже прискіпливо ставляться до цін на одяг та аксесуари.

Натомість, як зазначає експерт з моди Андреас Роз, у Франції дитячому одягу приділяють величезну увагу, а італійський батько краще заощадить на собі, але придбає донечці якусь неймовірну пару чешок на поповнення гардеробу.

Експерти ж радять батькам полишити гонитву та трендами і вбирати дітей насамперед відповідно до їхнього віку.

 

Дмитро Каневський / dpa, pz
Редактор: Захар Бутирський

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Баскетболістки з Вінниці перемогли в Мілані

Українець став третім на другому етапі серії Red Bull Cliff Diving