in

Лампедуза – джерело расизму в Італії

Навесні 2011 року, після революції в Тунісі та початку війни у Лівії, потоки біженців з північноафриканських країн на човнах вирушили до італійського острову Лампедуза. Уряд Берлусконі заплющував очі на гостру проблему.

 

Убивство двох сенегальців неонацистом у Флоренції, скоєне в середині грудня, та підпал циганського табору в Турині, вочевидь, лежать на совісті уряду Сильвіо Берлусконі. А особливо – екс-міністра внутрішніх справ Роберто Мароні, який особисто роздмухував ксенофобські настрої громадськості. Найбільшою ж помилкою уряду, що призвела до зростання расової ненависті в Італії у рік 150-го ювілею країни, стала відсутність чіткої політики щодо острову Лампедуза. «Італія та її влада надто довго ігнорували та недооцінювали цю небезпеку – всупереч застереженням міжнародних організацій»,- обурюється речниця Відомства верховного комісара ООН з питань біженців Лаура Болдріні.

Після повалення режиму Бен Алі в Тунісі та війни у Лівії сам офіційний Рим попередив про те, що насувається потік біженців «біблійського масштабу», та попросив допомоги в ЄС. Однак Євросоюз відхилив це прохання. Тоді Італія, очевидно, демонстративно дозволила африканцям на човнах безперешкодно прибувати до Лампедузи, не переселяючи їх на інші території.

Пекло на Лампедузі

Табір біженців у Агрідженто на Лампедузі Табір біженців у Агрідженто на Лампедузі У березні на острові вже було подекуди більше мігрантів, ніж корінних мешканців. А у вересні табір біженців на Лампедузі був заповнений ущент, становище там стало критичним, і окремі в’язні навіть влаштовували там підпали. Імідж курортного острова зазнав серйозних втрат, туристи припинили приїжджати сюди, а туризм досі був головним джерелом наповнення бюджету.

Населення Лампедузи, ще підбурене місцевими політиками, стає дедалі більш негативно налаштованим до іноземців. Лаура Болдріні в цьому зв’язку каже: «Люди тут почуваються кинутими напризволяще зі своєю проблемою, і тому роздратовані. Зазвичай такого тут не відбувається. Під впливом емоцій доходило навіть до закидування камінням, коли мігранти йшли до центру. Не можна доводити до такої ситуації, коли мешканці острова кидають камінням у мігрантів».

Сподівання на новий політичний розклад

Після низки пожеж у таборі для біженців ремонти й відбудови не проводилися. Як припускають іноземні спостерігачі, з ксенофобських мотивів. За словами Болдріні, владою нічого не робиться, табір закритий, він у дуже поганому стані. На його думку, не можна було оголошувати острів «небезпечним» та закрити його для біженців, що зробив уряд Берлусконі. Як наслідок цього водно-рятувальну службу передислокували на 200 кілометрів північніше до Сицилії. А це означає, що рятувальникам знадобиться для прибуття на місце аварії човна з біженцями мінімум сім годин.

Така ухвала коштуватиме людям життя, не кажучи вже про те, що біженці все одно прибуватимуть і далі. 16 грудня на Лампедузу прибули 69 сомалійців, як розповіла Лаура Балдріні: «Попри те, що прийомний табір досі не працює, їх прийняли на острів. Принаймні для цих 69 людей знайшли екстрений притулок». А знайшли його в туристичних готелях. Відомство верховного комісара ООН з питань біженців дуже сподівається, що новий уряд Маріо Монті відбудує табір на Лампедузі та скасує рішення кабінету Берлусконі. Питання лише, чи знайде Монті у цьому питанні політичну підтримку. Досі він на цю тему публічно не висловлювався.

Автори: Штефан Трьондле, Захар Бутирський
Редактор: Христина Ніколайчук

Німецька хвиля

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Перша дитина 2012-го року у Пескарі – дівчинка, народжена в українській сім’ї

На порядку денному – італійське громадянство для дітей-іммігрантів