in

Папа Римський брав участь в звільнені полонених захисників Азовсталі

Папа Римський Франциск заявив, що сприяв найбільшому з початку повномасштабної війни обміну військовополонених між Росією та Україною.

Як повідомляє “Європейська правда” з посиланням на La Civiltà Cattolica, про це Франциск розповів під час зустрічі з єзуїтами в Казахстані ще 15 вересня, але подробиці тієї розмови стали відомі лише зараз.

Папа Римський нагадав, що одразу після початку російського вторгнення пішов до посольства РФ к Ватикані, а також приймав українського посла та загалом двічі говорив по телефону з Володимиром Зеленським.

Читайте також: Папа Римський зустрівся із дружинами офіцерів полку АЗОВ. Папо, врятуй життя азовців!

“До мене приїжджали деякі українські посланці… Також прибув військовий начальник, відповідальний за обмін полоненими, знову ж таки з релігійним радником президента Зеленського. Цього разу мені принесли список з понад 300 ув’язнених. Вони просили мене зробити щось, щоб здійснити обмін. Я одразу ж зателефонував російському послу, щоб дізнатися, чи можна щось зробити, чи можна прискорити обмін полоненими”, – розповів Франциск.

Він також повторив, що не раз засуджував війну Росії проти України попри критику.

“Я назвав вторгнення в Україну неприйнятною, огидною, безглуздою, варварською, блюзнірською агресією… Читайте всі заяви!” – сказав Папа Римський.

Читайте також: НОВІЙ ПРЕМ’ЄРЦІ ІТАЛІЇ ДОВЕДЕТЬСЯ СТРИМУВАТИ СВОЇХ ПРОРОСІЙСЬКИХ КОАЛІЦІЯНТІВ

Нагадаємо, ввечері 21 вересня в рамках обміну з російськими окупантами вдалося звільнити 215 українських захисників. Серед звільнених також прикордонники, поліцейські, моряки, нацгвардійці, бійці тероборони, митники й цивільні. Це найбільший обмін полоненими між Україною та РФ з 24 лютого.

Раніше Папа Римський відзначився неоднозначними заявами й діями щодо війни в Україні. Так, він стверджував, що війну спровокували, критикував постачання Україні зброї, а також покладав принаймні частину відповідальності за війну на НАТО.

Обговорити новини, важливі українцям в Італії, можна приєднавшись до групи у Facebook Українці в Італії Разом, або до Телеграм-каналу https://t.me/ucrainiitalia

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 2 Середній: 3.5]

Путін видав “укази” про “визнання незалежності” Херсонської і Запорізької областей

Син шукає інформацію про маму, зниклу в Італії