in

Італія вирішила радикально заощаджувати

 

Услід за низкою європейських країн програму суворої економії оголосила Італія. Йдеться про 24 мільярди євро. Оглядачі застерігають: повернення боргів без економічного зростання несе в собі смертельну небезпеку.

Італійський кабінет міністрів на чолі із Сильвіо Берлусконі вирішив не відставати від урядів інших європейських країн, які вже оголосили плани економії державних коштів. Як стало відомо з урядових кіл у Римі, головна мета полягає в зменшенні впродовж наступних двох років бюджетного дефіциту до рівня нижче трьох відсотків від валового внутрішнього продукту. Торік цей показник становив 5,2 відсотка. Італія належить до тих країн єврозони, які викликають найбільше занепокоєння.

Зарплати міністрам теж зменшать

Економія торкнеться передусім державного сектору, повідомляє інформаційне агентство Reuters з посиланням на законопроект. Зокрема, планується заморозити зарплати державних службовців на наступні три роки. А чиновникам з високими зарплатами, до яких належать і міністри, доведеться змиритися навіть із скороченням доходів на десять відсотків. До речі, саме цей захід викликав палкі суперечки серед членів кабінету міністрів у Римі. До намірів уряду належить і посилена боротьба з податковими грішниками.

Зменшення фінансування не оминути й системі охорони здоров’я. Крім того, планується скоротити дотації для комунальних господарств і місцевих адміністрацій. Серед жертв заощаджень називають також соціологічний інститут ISAE, який фінансується з державної скарбниці, й складає барометри настроїв ділових кіл і споживачів. Завдання цього центру візьме на себе міністерство фінансів.

Тепер слово за парламентом

За допомогою усіх цих заходів італійський кабінет міністрів сподівається ще цього року зекономити 13 мільярдів євро. Загалом же йдеться про заощадження обсягом у 24 мільярди. Урядовий законопроект має ще схвалити італійський парламент.

Враховуючи заходи радикальних заощаджень, які нині ухвалюють європейські країни, деякі оглядачі застерігають перед штучним виникненням рецесії. При цьому ніхто не сумнівається в тому, що слід економити. Але, як коментує бельгійська газета «De Standaard», заощаджувати слід так, аби не заблокувати економічний двигун, «оскільки повернення боргів без економічного зростання несе в собі смертельну небезпеку».

 

Володимир Медяний / Ольга Сосницька / Reuters / dpa

http://www.dw-world.de

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

У містечку Тревізо встановили відразу два рекорди для Книги Гіннеса

Італійські газети вийшли з білими шпальтами на знак протесту проти закону Берлусконі