in

10 помилок на яких українці втрачають гроші в Італії

Втрачати гроші через незнання або неуважності завжди прикро, але якщо ви іммігрант, і ваш бюджет обмежений, то це може стати серйозною проблемою. Іноземцеві важче відстоювати свої права в чужій країні, тому гроші часто втрачаються назавжди.


1. Підписувати договір, не читаючи

На жаль, часто іноземці не читають договори через брак часу, недостатнє знання мови і ще десяток причин. Все ж ви повинні уважно прочитати договір оренди, кредитний договір, договір страхування, а також всі договори на послуги з вартістю вище 500 євро. Решта договорів, наприклад з провайдером або на якісь послуги з не критичною для вас ціною, потрібно хоча б перегляну по пунктах тарифних планів, сум оплати і прихованих платежів.

2. Під час покупки керуватися рекламою

Реклама – це прекрасне джерело інформації, але ніяк не гарантія якості послуг або сумлінності компанії. Радимо ознайомитися із відгуками приватних клієнтів, радитися з фахівцями, а також зв’язатися з співробітниками компанії і протестувати їх компетенцію.

3. Не враховувати додаткові орендні збори

Крім основної суми оренди, а так само збору за воду і електрику, є, зокрема, збір за опалення, прибирання під’їзду і ліфту та вивезення сміття. Часто предметом спору стає внесений депозит.

Взагалі неякісні агентства нерухомості це одна із проблем Італії: ви можете заплатити велику суму за послуги, проте отримати житло, що не відповідає контракту,  проте оплату вам не повернуть.

4. Забувати про права другої сторони договору

Більшість людей не думає про те, що не тільки вони можуть розірвати договір, але його можуть розірвати із ними. Інша сторона договору оренди, наприклад, може вимагати якісь гроші на ремонт або підвищувати вартість оренди щорічно. Банк може змінювати умови обслуговування і вартість послуг.  Особливо важливо пам’ятати, що в більшості випадків друга сторона має право на комісійні при невиконанні вами якихось умов.

5. Не розривати договори після завершення його дії

Багато хто вважає, що договір страхування, або договір з оператором мобільного зв’язку буде розірвано без їх участі, якщо вони просто перестануть робити обов’язкові щомісячні внески. Насправді, знову ж потрібно дивитися який був початковий договір і чи передбачено ним автоматичний порядок розірвання або продовження на якийсь термін.

6. Не враховувати додаткові умови акцій

Акції діють не тільки в певні терміни, але мають певні умови,  вказані в описі пропозиції або договорі. Яскравий приклад, це покупка телефону з великою знижкою при підписанні контракту з телефонним оператором по вигідному тарифу. Найчастіше тариф не можна міняти протягом року, інакше накладатиметься великий штраф. Так само акції з обтяженням бувають у страхових компаній, банків та ін.

7. Вести спільні рахунки і справи з друзями в цілях економії

Це один з випадків, коли економія зазвичай обертається і втратою грошей і втратою друзів.

На жаль, більшість людей часто вважає, як само собою зрозуміле, що з друзями ви завжди зможете домовитися. У житті все навпаки, старим друзям складніше ставити умови, з ними складніше домовлятися, якщо погляди розійдуться і складніше розходитися без скандалу. Навіть якщо в цілях економії ви відкриваєте спільні рахунки, живете разом,  відповідальність і ризики бере на себе не той, хто платить менше/більше, а той, на кого оформлено контракт.

8. Вступати в сумнівні проекти з метою заробітку

Часто люди самі не усвідомлюючи цього, що в пошуках заробітку віддають останні гроші, вкладаючи їх у сумнівні проекти, типу пайових фондів, бізнес проектів або мережевих компаній. Навіть якщо самі по собі такий проект реальний, все одно отримати швидкий прибуток нереально, а гроші потрібно вкладати із власної кишені.


9. Не слідкувати за термінами дії документів і змінами законів

Для іноземця нема гіршого, як забути про продовження дозволу на проживання, паспорту, чи інших важливих документів. Проблема не завжди вирішується штрафом. На вирішення справи можуть піти гроші, нерви, а в гіршому випадку, вона загрожуватиме втратою роботи та права на проживання в країні.

10. Вважати, що низька процентна ставка – найдешевша

Кредити, особливо іпотека або кредит на машину в Європі дійсно недорогі і можуть становити 3-4% річних. Але це не означає, що її варто брати не маючи чіткої системи фінансування. Крім того, іноземцям за фактом нарахують  вищий відсоток. Варто перевірити інші внески, які можуть бути навмисно завуальовані, наприклад, в договорі завжди є пункт про обов’язкове страхування, яке зазвичай встановлюють по найдорожчих на ринку тарифах.

___________________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Права студентів-іноземців в Італії

Землетрус в Італії: у Римі евакуювали школи та метро