in

В Римі 16-місячній дитині було пересаджене штучне серце

   Найменше штучне серце у світі було пересаджене і врятувало життя 16-місячній дитині. Унікальну операцію провели в римській педіатричній лікарні “Бамбіно Джезу” ще два місяці тому, але лікарі розповіли про неї лише зараз, коли можна з упевненістю говорити про її успіх.

“Операція була настільки складною, що лише зараз, коли маля знаходиться в безпеці, коли йому пересаджене донорське серце, ми можемо розповісти про цей досвід”, – пояснив професор Антоніо Амедео, глава команди хірургів.

За його словами, штучний апарат, що складається з насоса, здатного пропускати до 1,5 літрів крові на хвилину, розміром 5 см в довжину і 1 см завширшки, важить 11 грам. Штучне серце вироблене в США і ще проходить клінічні випробування. Дитині воно було пересаджене тимчасово, оскільки через міокардіопатію маля не змогло б дочекатися справжнього серця від донора. Хворе серце пацієнта було необхідно терміново видалити. Штучним його замінили на 13 днів, які дозволили підготувати маленьку дитину до пересадки донорського органу.

За словами Амедео, ця операція може вважатися свого роду новим рекордом дитячої транспланталогії, одна з кращих шкіл якої знаходиться в Італії.

Подробиці операції будуть опубліковані в найближчому номері національного професійного видання “Педіатрія і хірургія”.

http://www.osvita.org.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Італія підраховує збитки від землетрусів: зруйновано історичну спадщину країни, постраждав пармезан

Олімпійський комітет Італії погрожує виключити “Лаціо” з Серії А