in

Папу Івана Павла II визнали блаженним

На церемонії були присутні прочани з усього світу, а також глави 16 іноземних держав і урядів. Очолював церемонію папа Бенедикт XVI.

Урочиста церемонія беатифікації відбулася у Ватикані на площі Святого Петра.

На церемонії були присутні прочани з усього світу, а також глави 16 іноземних держав і урядів.

Очолював церемонію папа Бенедикт XVI. Труну з мощами Іоанна Павла вийняли з поховання в крипті і виставили для загального поклоніння на вівтарі в соборі Святого Петра.

Беатифікація передує канонізації – включення понтифіка до лику святих; вона стала можливою після чудодійного зцілення папою Іваном французької черниці, яка страждала на синдром Паркінсона.

На початку січня спеціальна комісія кардиналів та єпископів визнала диво, що відбулося при заступництві Іоанна Павла IІ.

Відповідно до католицької традиції для зарахування Іоанна Павла II до лику святих буде потрібно визнання ще одного дива після того, як Понтифік буде беатифікований.

У травні 2005 року, через місяць після після смерті Папи Войтили, Бенедикт XVI заявив про те, що традиційний 5-річний період очікування перед оголошенням померлого блаженним у випадку Іоанна Павла II може бути скорочений.

Можна пригадати, що нинішній Понтифік, характеризуючи свого попередника, відкрито заявляв, що “разом з багатьма людськими і надприродними якостями він володів вражаючими духовними і містичними здібностями”.

Прості ж віруючі вже в день похоронів Папи 8 квітня 2005 року вигукували на площі Святого Петра “Santo subito!” (“Святий негайно”).

А 19 грудня 2009 року Папа Римський Бенедикт XVI підписав декрет, який визнає ” героїчні чесноти” свого попередника Іоанна Павла II.

 

http://newsru.ua

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Заощадження іммігрантів хочуть обкласти податками

Театральний досвід Кароля Войтили допоміг йому стати найвидатнішим понтифіком