in

Безнадійно хворому українцеві італія подарувала нове серце!

… Ціна цього презента – життя! Те, що заможні українці за десятки тисяч євро лікуються в німецьких та австрійських клініках, стало нормальним явищем. А от історія Володимира Столярчука з Рівненщини чимось нагадує казку, в якій у ролі добрих фей виступили італійські медики.

Фатальне полювання

Як і багато українських чоловіків, Володимир здавна захоплювався мисливством. Тому щороку любив поганяти з рушницею поміж дерев. Не став винятком листопад 2008-го. Він разом з іншими мисливцями подався до лісу заганяти здобич. І все було б як завше, та якоїсь миті досвідчений мисливець відчув слабкість, йому потемніло в очах. Наступне, що він увидів – лице старшого лейтенанта Руслана Каськова, який дивом опинився в потрібний час у потрібному місці. Співробітник рівненського МНС виявив професійну холоднокровність – надав першу допомогу й спонукав полювальників завезти потерпілого в домівку.

Численні аналізи у діагностичних центрах, обласній клінічній лікарні та Науково-дослідному інституті імені Миколи Амосова змусили ескулапів поставити невтішний діагноз – «кальценіт аортального клапана». Фахівці забили на сполох, бо без операції їхній пацієнт довго на цьому світі не протягне!

«З таким серцем не живуть!»

Родина Столярчуків – сучасна середньостатистична сім’я із Західної України. Чоловік як може заробляє на рідній землі, а жінка заради дітей їде на заробітки в Італію, Іспанію чи Португалію. Дружина Володимира – Євгенія – ось уже з десяток років працює на Апеннінах. У 2009-му Столярчук поїхав до жінки у місто Котіньйола, щоб потрапити на прийом до відомого в Європі кардіолога Стефано Бозіва. Після ультразвукової діагностики та кардіограми лікар сказав Євгенії: «Як твій чоловік з таким серцем досі топче ряст?»

Італієць підтвердив побоювання українських колег – подальше затягування часу рівносильне фатальному результату. Та коли вихідці з Млинівщини дізналися про ціну операції, то були, м’яко кажучи, шоковані! Адже не в кожної сім’ї відкладено на «чорний» день 25–30 тисяч євро! Проте сеньйор Стефано перейнявся співчуттям до хворого й порадив пооббивати чиновницькі кабінети з метою дістати документ, який засвідчує, що Володимир не претендує на європейське громадянство, а приїхав задля з’єднання родини. За таких умов італійські закони передбачають безплатну операцію. А от за послуги кардіолога все ж заплатити довелося. Та, погодьтеся, 152 євро – це не 30 тисяч!

В італійських клініках пацієнтам зуби чистять

Таким чином, 28 серпня 2009 року чоловік опинився в госпіталі святої Марії Чичілії. Звісно, в таких закладах ліпше не бувати, та Володимир зі сльозами на очах пригадує, як медсестри щодня чистили йому… зуби!!!

Українцеві навіть дали право вибору – який саме клапан він хотів би. За порадою рівненських кардіологів, житель Млинівщини надав перевагу «металіку» перед біологічним. Після вдалого оперування кардіохірург Альберто Тріпполі був упевнений у виздоровленні пацієнта. Та, попри те, сам Володимир своєму одужанню завдячує не лише медикам, а й підтримці дружини, родині брата, доньки, двох синів та онуків.

З безмежною вдячністю нині уже пенсіонер згадує простих місцевих жителів, знайомих дружини, Анжело і Казіміро Матео, які прихистили його в доопераційний період. На неймовірну вдячність заслуговує Антоніо Спада – чоловік щодня привозив дружину пана Столярчука із міста Равена до Катіньйоли – а це майже 50 кілометрів у дві сторони. Невдовзі після операції Володимир Столярчук повернувся в Україну, та сьогодні знову подався на гостину до італійців, каже, тепер від дружини не відійде ні на крок.


Андрій СОБУЦЬКИЙ,

с.Миколаївка, Рівненська область

На кордоні впроваджено послугу «Дзвінок консулу»

Захист від домашнього насильства