in

Життя на чужині. Як не втратити себе?

Під такою назвою у Дрогобичі відбулася четверта тематична зустріч з колишніми мігрантами, організована Комісією УГКЦ у справах мігрантів разом із Карітасом Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Захід було проведено в рамках навчально-тренінгового центру “Одна Родина”. На зустрічі були близько двадцяти дорослих осіб, а також діти і підлітки. Тренінг провадив Максим Бондаренко, родинознавець, керівник проектів і програм Комісії.

З основних питань, на яких поставлено акцент під час розмови, стала, зокрема, проблема психоемоційного стану людини, котра опинилася у чужому середовищі. Окрема увага була приділена способам і можливостям контакту з рідними з-за кордону, і наголошено на  важливості  позитивної ролі спілкування.

“В родині, де хтось з її членів виїхав на заробітки, дуже важлива взаємна підтримка одне одного, а також постійне сигналізування чоловікові чи жінці, яка на заробітках, про те, що на них чекають удома, і не заради грошей. Тільки за умови  дотримання цих правил розділена часом і простором родина має великий шанс на нове об’єднання”, – вважає Максим Бондаренко.

Під час зустрічі з родинознавцем у спільному колі колишніх мігрантів були також  описані і проговорені різні  моделі інтеграції у нове суспільство за кордоном та важливість ролі творення нових спільнот вже у середовищі іншої країни. Присутніх зацікавили також способи психологічного вирішення стресових ситуацій, з якими стикається кожна людина  – від зміни оточуючого середовища до зміни себе.

Важливим моментом суботньої зустрічі були також свідчення дітей та підлітків, які зізналися, що після участі в тренінгу почали значно краще розуміти  переживання, через які проходять  їхні батьки.  Глибше  про проблеми спілкування дітей мігрантів з батьками, які повернулися додому, Максим Бондаренко пообіцяв розповісти у  циклі наступних  зустрічей.

Наступний тренінг у Дрогобичі за участі Комісії УГКЦ у справах мігрантів відбудеться в останню суботу лютого.

Джерело: Катря Осіння, УГКЦ

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Фотографії голого Берлусконі з жінками продають за мільйон фунтів стерлінгів. Його віллу закидали трусиками

Прем’єру Італії Берлусконі інкримінують зв’язок з другою неповнолітньою повією