in

Запрошуємо на українські великодні гаївки у Столицю Італії

Веснянки (гаївки, гагілки, ягілки) — назва старовинних слов’янських обрядових пісень, пов’язаних з початком весни і наближенням весняних польових робіт. Веснянки співаються майже завжди одночасно з танцями та іграми, які мають «закликати» весну та добрий урожай.

 

Коли починали танути сніги й наставала тепла пора, виконувалися обряди зустрічі весни. Мета цих обрядів — прискорити її прихід. Настання весни після зими люди розуміли як боротьбу двох сил — холоду й тепла. Щоб допомогти весні подолати свою супротивницю, вони спалювали або топили в річці солом’яне опудало зими, по вулицях і в полі носили зображення сонця, водили хороводи тощо.

Окремі танцювальні рухи нагадували оранку, сівбу руками, поління, косіння тощо. Слова пісні пояснювали ці рухи: «А ми просо сіяли, сіяли», «Ось так, ось так рвуть мак» та ін. У західних регіонах України веснянки називають гагілками, гаївками. Мелодії веснянок побудовані на багаторазовому повторенні однієї-двох поспівок у межах невеликого діапазону.

Один з обрядів був дитячий. За давнім повір’ям вважалося, що весну з вирію приносять на своїх крилах птахи. Щоб прискорити приліт птахів, діти, співаючи пісень, носили по селу випечених з тіста «жайворонків».

У понеділок 28 березня 2016 року українці Рима запрошують разом завести великодні гаївки. Свято відбудеться по завершенню Богослужіння біля Парафії Царя Христа на Пірамідах за адресою via San Giosafat 8, Roma.

Кошти виручені на святі, організатори обіцяють передати воїнам АТО, “навіть невелике ваше пожертвування стане великою допомогою і турботою для наших Героїв” – пишуть вони.

____________________________________________

Більше новин:

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

19 і 20 березня 2016 музеї безкоштовні по усій Італії

Правила користування в Італії, автомобілів із іноземними номерними знаками