in

Медичний центр інформації та розвитку українців

Однією з найбільших проблем українських емігрантів є їхня недостатня поінформованість про італійську систему охорони здоров’я. Крім того, часто на перешкоді цьому стає недосконале знання мови. Зараз цю проблему частково полагоджено для мешканців Риму.Там відкрито медичний центр інформації та розвитку українців. Його метою є вміле використання українською спільнотою інформації про державну систему охорони здоров’я Італії, що стосується медичного обслуговування та профілактики захворювань, а також підвищення кваліфікації осіб, які працюють із
хворими.

У центрі українською мовою можна здобути інформацію про:
* патології та їх профілактику;
* місцезнаходження лікарень і медичних закладів (державних і приватних), куди можна звертатися за допомогою;
* центр охорони здоров’я жінки (профілактика онкологічних захворювань та СНІДу)

У роботі центру використовується наочний матеріал для профілактики захворювань. Тут планують організувати курси, де викладатиметься теоретично-практична інформація про догляд за хворими, надавати фінансові та юридичні послуги, організувати курси італійської мови, інформатики, виставки і конференції. У центрі працюватиме психолог.

Медичний центр відкрито щочетверга з 14.00 до 18.00 за адресою Via Luzzatti, 2a.

Контактний телефон 06 70 45 27 84, електронна пошта: cisucraino@toscali.it

Про його роботу розповідає голова центру п. Ольга Єзерська.
– Система охорони здоров’я в Італії не є досконалою, особливо її адміністративна частина. Хворому часто видають листки очікування, за якими на прийом до лікаря можна потрапити через місяць. У центрі ми проводимо своєрідний поліклінічний прийом і налаштовуємо пацієнтів у потрібному напрямі. У центрі працюють українські лікарі. Проте через невизнання наших дипломів в Італії, ми не маємо права займатися практичною діяльністю, тому змушені співпрацювати з італійськими медиками. Маємо домовленість з поліамбулаторією Карітасу (який розташований неподалік), за якою вони резервують кілька місць для термінових хворих.

Маріанна Сороневич

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Візерунки Світлани Кульбицької

Римський диспут українського науковця