in

Названо країну, яка найчастіше відмовляє у візах українцям

Першість по відмовам у консульства Іспанії у Києві – 14,7%, а от абсолютний рекордсмен по низькій кількості відмов у візах – Словаччина.

У шенгенських візах категорії В і С (транзитних і стандартних до 90 днів перебування) – у 2009 році українцям відмовляли у 4,6% випадках. Лідирує серед тих, хто відмовляв, Іспанія.

Про це на прес-конференції заявив директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.

“За статистикою Євросоюзу, першість по відмовам у консульства Іспанії у Києві – 14,7%. Це величезний показник, який, на мою думку, ніякими раціональними міркуваннями не можна обґрунтувати. Це свідома політика консульської служби цієї країни. Така практика фіксується не перший рік”, – зазначив він.

Експерт підкреслив, що традиційно доволі високі відсотки відмов у Німеччини (11%), Бельгії, Греції. У 2009 році до цієї групи неочікувано потрапила Латвія (10%). Вона раніше не була серед чемпіонів по відмовах.

Менше відмовляють у візах Італія, Португалія, Нідерланди і Данія. До цієї групи додалася Франція (6%), яка раніше відмовляла досить часто.

“Польща і Чехія відмовляли українцям у 3-4,5% випадків. Однак відсоток відмов консульства Чехії у Львові значно більший (10%) у порівнянні з консульством у Донецьку чи Києві. Абсолютний рекордсмен по низькій кількості відмов у візах – Словаччина (2%). Хочу зазначити, що 3% відмов – це певна порогова позначка, яку Євросоюз вважає порогом безпеки. Якщо певна країна відмовляє у візах менше ніж у 3% випадків, ЄС розглядає це як одну з підстав для подальшого розгляду питання про скасування віз. Дуже важливо, що є країни, які традиційно відмовляють менше”, – підкреслив експерт.

Із всіх віз категорії D, які видаються при отриманні роботи чи навчання у країні Євросоюзу, майже 90% видані Польщею. Окрім того, консульства Польщі сумарно видають українцям майже 40% віз до ЄС.

“На сьогодні найбільшими скептиками, які гальмують надання Україні дорожньої карти по відміні віз з Євросоюзом є Німеччина, Бельгія і Нідерланди. Цей політичний фактор частково відбивається на кількості виданих віз”, – сказав директор Інституту євроатлантичного співробітництва.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр Микола Азаров прогнозує, що візи до країн ЄС буде скасовано до кінця року.

http://tsn.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

В Італії заарештовано найбільші в історії активи мафії

Ватикан звинуватив християн в ісламізації Європи