in

Прощавай Володя…

На відстані 24 років чорнобильська трагедія продовжує забирати життя українців – хрест батьків несуть їх сини та доньки. Численні італійські організації займаються оздоровленням і лікуванням дітей чорнобильців та вихованців дитячих будинків. Спільними зусиллями вдається протистояти наслідкам опромінення, та підступність хвороби вдається розгадати не завжди…

 

Завершилася боротьба Володі проти лейкемії. В той час коли здавалося б недуга регресувала, вона забрала його життя.
Володя приїжджав на Апенніни за програмою комуни та асоціації Казковий берег (Baia della favole) по оздоровленні дітей Чорнобиля. Коли, у 2007 році, йому діагностували лейкемію хлопець попросив підтримки італійської сім’ї, яка приймала його під час літніх канікул. В той час Володі було 14 років. Медичні структури України не були в стані протидіяти його хворобі, та й родина – не володіла достатніми фінансовими можливостями. Звернення батьків хлопчини почули в Сестрі, люди доброї волі почали збір фондів щоб дати йому надію на життя. Володя приїхав до Італії із своєю сім’єю тут, в лікарні Гасліні йому двічі провели пересадку кісткового мозку. Протягом останніх місяців здавалося що хлопець іде назустріч одужанню: «Аналізи показували хороші результати» – розповідає Бруно Канепа, президент асоціації Казковий берег. Медики дозволили йому повернутися в Полтавиу аж до наступної терапевтичної серії, які проводилися що шість місяців.
На початку березня, Володя, якому вже виповнилося вісімнадцять, повернувся в Італію без матері, та був госпіталізований в лікарні Червоного хреста Стурла. Аналізи, зроблені в Україні не викликали жодних підозр. Проте лабораторні дослідження у лікарні Гасліні були не такими оптимістичними… Лікарі вирішили провести ще одну пересадку кісткового мозку. «Задавалося, що лікування стабілізувало стан хлопця – продовжує Канепа – проте несподівано у нього виникли ниркові, та інші ускладнення. Володю негайно перевели у реанімаційне відділення, проте хвороба виявилася сильнішою за потуги медиків.

 

…поряд із Вовою була його мама. Вона приїхала в Італію, як тільки виявилися негативні аналізи сина. Життя молодого українця згасло в Генуї, тепер його очікує останній путь в Україну.

Маріанна Сороневич

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

“Субутекс” – новинка на українському наркоринку.

Українці молилися з Патріархом Венеції