in

Українського мученика за єдність Церкви вшанують у Ватикані

   25 листопада УГКЦ вшановуватиме 50-річчя перенесення мощів українського святого – священномученика Йосафата Кунцевича, до собору Святого апостола Петра у Ватикані.

З цієї нагоди єпископи Синоду УГКЦ на чолі з Блаженнішим Святославом (Шевчуком) здійснять спільне паломництво до гробу святого Йосафата та зустрінуться зі Святішим Отцем Франциском.

Архиєрейська Літургія на кафедральному престолі собору Святого Петра розпочнеться о 09:00, після чого відбудеться процесійний похід та поклоніння мощам священномученика Йосафата. Додамо, що мощі українського святого спочивають у престолі святого Василія Великого, одному із бічних престолів головного храму Католицької Церкви. Після богослужіння очікується аудієнція ієрархії УГКЦ у Папи Франциска.

З нагоди цієї події Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) зазначив, що «актом виставлення мощів св. Йосафата для публічного почитання Католицька Церква не тільки вшанувала мучеництво св. Йосафата за єдність Христової Церкви, а й зробила його особу символом безстрашного ісповідництва віри для всіх Христових учнів», – ідеться у Привітальному слові до учасників Симпозіуму з нагоди 390-ї річниці смерті св. Йосафата, котрий відбувся у Відні на початку листопада цього року.   

Нагадаємо, що перенесення мощів українського святого до собору Святого Петра у Ватикані відбулось 22 листопада 1963 року з волі Папи Івана ХХІІІ. Їх історія є надзвичайно складною: після своєї мученицької смерті мощі св. Йосафата перебували в різних місцях Литви, Польщі та Білорусії. У 1916 р. їх перевезли до костелу Святої Варвари у Відні, а в 1949 р. вони потрапляють з Австрії до Рима, де згодом були виставлені для загального почитання у соборі Святого Петра, у вівтарі правої нави престолу святого Василія Великого.

Історична довідка

Священномученик Йосафат Кунцевич – український святий, якого вшановує вся Католицька Церква. Відомий як мученик за єдність Церкви, єпископ УГКЦ, архиєпископ Полоцької єпархії, народився у 1580 р. у м. Володимирі-Волинському. Будучи єпископом, сприяв піднесенню освітнього рівня духовенства та прославився як борець за єдність Церкви. Його активна діяльність за єдність з Єпископом Рима викликала глибоке невдоволення серед противників, за що був жорстоко вбитий у Вітебську 12 листопада 1623 р., а знівечене тіло вкинуто до р. Дніви. Канонізований Католицькою Церквою у 1867 р. Папою Пієм IX. Папа Римський Іван Павло II назвав св. Йосафата «апостолом єднання». 

Прес-служба оргкомітету

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Італія молитиметься за жертви Голодомору

Зрив асоціації України з ЄС вивів людей на вулиці