in

У Венеції на Паску забракло води…

“У Венеції забракло води…” Так констатував під час освячення Пасок у Венеції, у церкві Santa Chiara, місцевий парох української греко-католицької церкви о. Олексій Саранчук.

Писанок веселий візерунок.
Кошик шинки, хрону, ковбаси.
Воскресіння Божого дарунок,
Посвятивши, з церкви принеси.
І збери усю свою родину.
Паски кожному по скибочці роздай.
Помолись за неньку – Україну,
За батьків, дітей і за наш край.

 

І не дивно. Бо святити Паску до Венеції у суботу, 23 квітня, їхали з усіх-усюд. І не тільки з парафії, де править о. Олексій. А навіть із Порденоне, Верони, Віченци та інших близьких та далеких міст Північної Італії…

 

Як повідомив отець Олексій, у всіх парафіях було викладено Плащеницю, проведено Богослужіння та Хресну дорогу… Усі закордонні українські греко-католики мали можливість прилучитися до священного обряду…

У Vittorio Veneto, у церкві Santa Maria Consolata 23 квітня о 12 годині почали святити Паски. Трохи пізніше, обряд продовжили для заробітчан у Conegliano, у церкві Santa Maria Delle Grazie.

Увечері, у суботу 23 квітня, нескінчені потоки віруючих cходилися біля венеціанського каналу, де розміщена  церква Santa Chiara. Прихожан було настільки багато, що навіть за першим обходом забракло свяченої води… У Венеції прилученим до обряду був докторант східного канонічного права Папського Східного Інституту у Римі Іван Дулиба.

У неділю, 24 квітня, о. Олексій Саранчук продовжив святкові Богослужіння та освячення Пасок  у Тревізо та Венеції.

Олена КАНАРЧИК

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Погляд на Італію досвідченого туриста

Росія та Італія стали більше довіряти Україні, – соцдослідження