in

У Дрогобичі відкрили соціальний центр для дітей заробітчан

Міжнародний благодійний фонд «Карітас України» допомагає дітям, батьки яких виїхали на заробітки за кордон. У Дрогобичі на Львівщині відкрито соціальний центр для роботи з такими дітьми.

Дрогобицький соціальний центр «Разом – сильніші» розраховано на три десятки дітей, які займатимуться у ньому щодня. Як розповіла «Німецькій хвилі» координатор проекту Юлія Марунчак, основне завдання центру – організувати дітям дозвілля, зайняти їх у післянавчальний час, аби вони не піддавалися негативному впливові вулиці, каже Марунчак. З дітьми відвідуватимуть театри, виставки, займатимуться у гуртках, надаватимуть психологічно-педагогічну допомогу.

«Кожна дитина, що приходить до центру, заповнює спеціальну анкету. Обов’язкова також заява від опікуна. Зазвичай, це бабуся чи дідусь», – додала Марунчак. Усіх дітей поділено на три вікові групи. Особливої уваги потребує підліткова група 11-15 років, з ними, зазвичай, найважче, додала координатор проекту. Такі діти потребують моральної підтримки та тренінгів із соціалізації, бо, захищаючи себе, часто проявляють агресію і протест по відношенню до суспільства.

До Дрогобицького центру найбільше зголосилося дітей, батьки яких працюють в Італії, Чехії та Польщі, каже Марунчак. За її словами, нині у центрі працює психолог, соціолог та координатор, є потреба у волонтерах. Поки що проект розраховано на рік, але при достатній благодійній підтримці його буде продовжено. У Західній Україні це вже четвертий соціальний центр для дітей заробітчан у рамках проектів «Карітас України». Ще три діють у Стрию, Соснівці та в Івано-Франківську.

Автор: Галина Стадник
Редактор: Христина Ніколайчук

http://www.dw-world.de

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Кампанія святкує День матері

Власникам довготермінових віз дозволили вільно подорожувати Шенгеном