in

Євромайдан в Римі

   Українці в Італії протестують проти призупинення процесу підготовки до асоціації з ЄС. Із закликом до Уряду та Президента України виконати обіцянки дані народу, 23 листопада вони зібралися на євроМайдан у Римі.

Після поширення інформації про призупинення процесу підготовки до асоціації з ЄС, українці в Італії, почали висловлювати свою незгоду в соціальних мережах. На зразок арабської весни, у фейсбуці народилася ідея негайного проведення євроМайдану для висловлення незгоди із рішенням українського уряду та підтримки протестуючих в Україні.

«Українські студенти італійських та папських університетів слідкують за подіями в Україні і не можуть залишатися осторонь доленосних подій. Саме вони стали ініціаторами акції, та дуже приємно, що українці Італії відгукнулися на заклик підтримати співвітчизників, які в ці дні борються за наше спільне майбутнє на Батьківщині». – сказала член оргкомітету Наталка Марчук.

Понад сотня мітингуючих зібралися на площі перед базилікою св. Софії – серці українства, та святині УГКЦ в Римі. Під жовто-блакитними, прапорами та гаслами «Україно, ми з тобою!», «Українці в Італії за Євроінтеграцію!», було прочитано листа із вимогою підписати угоду про асоціацію з ЄС.

«Проживаючи на території Італійської Республіки, ми маємо змогу оцінити всі переваги та недоліки членства в ЄС. Вважаємо, що Україна є європейською державою, а її стабільний розвиток напряму залежить від поглиблення співпраці із Європейським Союзом. – читаємо в зверненні, підписаному учасниками мітингу. – Своїм листом, ми звертаємося до тих, хто вже сьогодні відстоюють право на майбутнє на майданах України і до тих, хто ще не наважився приєднатися до акцій протесту: Дорогі наші співвітчизники, ми закликаємо Вас висловити свою переконливу позицію щодо шляху, яким повинна рухатися Україна. Виходьмо на майдани і площі, без партійних знамен і пустих обіцянок».

«Вважаю, що євроінтеграція є єдиним правильним шляхом розвитку для України. Я вже зробила свій вибір вирушивши на навчання до Риму. – зазначила Людмила Крижановська – Після здобуття освіти я повернуся до України, аби впроваджувати європейські стандарти на Батьківщині. Саме тому я переконана, що українці Італії, не могли не долучитися до акції, адже це і наше майбутнє».

Ініціатива привернула увагу телевізійників «5 каналу» та «Телеканалу новин «24», а також журналістів «Української газети» в Італії. «Ми – не аморфна маса, незважаючи на місце проживання, ми – єдиний український народ. Сьогодні ми думками із тими, то вийшов на євроМайдани на материзні» – вважає Маріанна Сороневич, заступник голови Центральної координаційної ради українських асоціацій в Італії. Хвиля протестів піднялася по усій Італії.

Зокрема 24 листопада планується в центрі Мілана (via Dante uscita metro Cairoli, alle 15.00), на площі що напроти замку Сфорцеско, в цей же день збір підписів у Падові, біля української церкви УГКЦ, тощо.

Марічка Козачок

Долучіться до петиції із закликом до українського уряду підписати угоду про асоціацію з ЄС. Опублікуйте його на вашій сторінці у соціальних мережах та повідомте усім знайомим.
 Щоб долучитися, перейдіть по лінку і під текстом, впишіть ваші дані мануально, або скористайтеся вашим профілем Фейсбук або Твіттер:

 

Ucraini in Italia sostengono l’adesione dell’Ucraina all’UE! Українці в Італії за асоціацію України з ЄС!

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

В Римі обговорять стан релігійних свобод в регіоні ОБСЄ

Збір підписів українців в Італії на заклик укладення угоди з ЄС