in

Італії не обійтися без мігрантів. Зокрема, й українських

Іноземні громади в Італії продовжують зростати. Зокрема, і українська, відзначають експерти. Утім, криза боляче вдарила по мігрантах.

Безробіття як наслідок економічної кризи найбільше вразило саме працівників-іммігрантів, відзначають у своєму звіті експерти організації „Карітас-Мігрантес”. Іммігранти становлять майже 9 відсотків населення Рима проти національного показника у 6, 5 відсотків. І їхні громади рік від року зростають. Українська громада є шостою за чисельністю, якщо брати до уваги тільки осіб, які легально перебувають у столиці. Українська імміграція, як і інші найчисленніші громади, є „робочою”. Оскільки в Італії не дуже розповсюджені пансіонати для старих та інвалідів, то найчастіше доглядають за ними українки, румунки та жінки інших національностей.

З мігрантами легше домовитися

Іноземці є серйозним резервом для італійського суспільства з точки зору як ринку праці, так і демографії, зазначив голова Торговельної палати Рима Лоренцо Тальяванті. Власне, деякі галузі традиційного „made in Italy” нині виживають завдяки працівникам-іноземцям. Наприклад, деякі види ремісництва: „Якщо молоді італійці часто не погоджуються на довгі стажування задля опанування якогось ремесла, то молоді іммігранти залюбки погоджуються”, – каже Тальяванті.

Водночас загалом на ринку праці щодо іноземців спостерігаються дві різні тенденції. З початком економічної кризи саме іммігрантів найбільше зачепило безробіття. У той  же час, кількість фірм, на чолі яких стоять не італійці, а вихідці з інших країн, зросла, так само, як і кількість найманих працівників на цих фірмах. Причому ті ж самі показники для італійського населення знизилися.

Мігрантам треба сильні лідери

Водночас одною з найбільших проблем іммігрантів є непомітність, „тихий голос”, зазначає Тальяванті: „Їм слід плекати у своєму середовищі сильних лідерів, які, спираючись на досвід імміграції, можуть на рівних говорити з італійським суспільством. Наприклад, це може бути бізнесмен, який став успішним і багатим”.

Іншою проблемою є зв’язка „іммігранти-криміногенне становище”. Насправді, зазначає один з авторів звіту „Карітас-Мігрантес” Франко Піттау, злочинність серед мігрантів та серед італійців є приблизно однаковою, і це доводять цифри. Однак, за його словами, питання злочинності серед іммігрантів часто й охоче обговорюють ЗМІ, іноді викривлюючи картину. Франко Піттау, звертаючись до італійських журналістів, закликав їх „передавати позитивний меседж щодо іноземців”.

Автор: Мар’яна Яворська
Редактор: Наталя Неділько

 

http://www.dw-world.de

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Вибори Президента України 2010 в Італії. Бюлетенів вистачило не усім

Легалізація мовою цифр