in

Львів відзначить 10-у річницю візиту Святійшого Отця в Україну

На честь Святійшого Отця у львівській філармонії звучатиме ораторія

 

21 жовтня у у Львові під патронатом Високопресвященнішого Владики Ігоря (Возьняка), архиєпископа Львівського, прозвучить ораторія Мирослава Волинського “Totus tuus” на тексти Івана Павла ІІ, вірші Анни Волинської.

Ораторію виконають у Львові вдруге (прем’єра твору відбулася 1 травня, у день беатифікації Блаженного Івана Павла ІІ, у храмі Преображення ГНІХ). Автор ідеї та її втілення — Михайло Перун, диригент-постановник ораторії — заслужений діяч мистецтв України Микола Кулик. До роботи над виконанням ораторії задіяні хор і оркестр лауреата національної премії ім. Шевченка, Заслуженої академічної капели України “Трембіта”, Західний територіальний центр військово-музичного мистецтва, дитячий хор “Соломія” школи-інтернату ім. Соломії Крушельницької, усього — понад
170 осіб. Тривалість твору — близько півтори години.

“Важливу дату 10-ї річниці візиту Святійшого Отця в Україну ми хотіли відзначити музичною ораторією, яка водночас є молитовною, — зазначив Владика Ігор, архиєпископ Львівський. — Ми довго обговорювали ідею, шукали виконавців. Вважаю, що у результаті вийшов дуже гарний твір, який залишиться надовго. Це єдина ораторія у світі, котра прозвучала 1 травня, коли Святійшого Отця Івана Павла ІІ проголошували блаженним”.

“Працювати над ораторією почали 2 роки тому, готуючись до відзначення 10-ї річниці візиту Святійшого Отця, — зазначив Михайло Перун. — Коли Іван Павло ІІ приїхав до України, з багатьох вуст звучала думка, що слово, яке сказав до України та Української церкви Іван Павло ІІ, протягом багатьох віків було найкращим і найбільш доброзичнивим словом. Тому, готуючи концепцію ораторії, моделювали життя, відносини між Українською церквою та апостольською столицею. Принцип ораторії такий: це слово Івана Павла ІІ до України, який змальовує певну історичну віху, яке поетеса — пані Анна Волинська — літературно доопрацювала”.

Мирослав Волинський розповів, що твір складається з 14 частин. “Я хотів створити твір — музичний символ Івана Павла ІІ. Музика ораторії різна — і могутня, і молитовна, і світла, — каже він. — Нею хотів ввести слухачів в урочистий настрій”.

Назва ораторії — “Totus tuus” (“Увесь твій”) — це перші слова гімну до Богородиці. “Коли Іван Павло ІІ став Святійшим Отцем, він вибрав ці слова з гімну до Богородиці, як кредо свого духовного життя”, — зазначив Михайло Перун.

Як додав Микола Кулик, автор постановки ораторії, у творі йдеться не лише про Івана Павла ІІ, а й про Йосипа Сліпого, Андрея Шептицького, мучеників — духовне оточення Святійшого Отця. “Ораторія матиме дві лінії. У постановці вони будуть відображені світловим оформленням: речі, які тривожать душу, будуть у темних тонах, а ті, що несуть радість для душі, урочисті, — у світлих тонах”, — розповів Микола Кулик.

Він зауважив, що музика, попри складність твору, є зрозумілою. “Справжня музика — це та, яку сприймає пересічний мешканець”, — каже пан Кулик.

Додамо, ораторія “Totus tuus” прозвучить 21 жовтня о 19-й годині концертному залі ім. Людкевича, що на вул. Чайковського, 7.

 

http://lviv.expres.ua

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Італія відмовила у візах збірній України з карате

Україна відзначає 10-у річницю візиту Папи Римського Івана Павла ІІ