in

Реджіо ді Калабрія. Українське Сакральне Мистецтво в 3D

У центральному виставковому залі при головній церкві Реджіо ді Калабрія пройшла експозиція голограм творів українського іконопису та предметів сакрального мистецтва

Ікони Казанської Діви Марії та Ісуса Христа, дорогоцінні жіночі прикраси сарматської доби та часів Київської Русі, золоті вази та ритуальні келихи … Цими та іншими історичними реліквіями мають можливість милуватися не лише українці в Реджіо ді Калабрія, але й місцеві мешканці. Адже з 2 по 9 квітня у центральному виставковому залі при головній церкві міста пройшла експозиція голограм творів українського іконопису та предметів сакрального мистецтва.

 

Реалізація виставки стала можливою завдяки Українському посольству при Ватикані, Мальтійському Ордену в Реджіо ді Калабрія та Почесному Консульству України в Реджіо ді Калабрія.

Відкривали виставку 2 квітня, розрізанням блакитно-жовтих стрічок, Архієпископ міста монсіньор Вітторіо Монделло та Посол України при Ватикані пані Тетяна Іванівна Іжевська.

Твори, що виставляються, – тривимірні голограми, реалізовані Інститутом прикладної оптики при Національній Академії Наук України. Техніка голограм дає можливість бачити предмет у повному об’ємі та в реальну величину. Завдяки цьому, пам’ятки культури, які не можна транспортувати та вивозити з країни, можуть побачити у інших куточках світу.

Так, Ікони Казанської Божої Матері 17 ст., Ікони Ісуса Христа з Києвсько-Печерської Лаври 18 та 19 століть, у золоті та сріблі, золоті браслети, намиста, перстені, сережки сарматської та візантійської доби з дорогоцінним камінням, ритуальні вази та чаші, коштовні скриньки для прикрас та інші реліквії, що зберігаються в музеях, церквах та приватних колекціях України, були реалізовані в тривимірних голограмах і постійно виставляються при Посольстві України при Святому Престолі. До 9 квітня рідкісні шедеври українського мистецтва виставляються в Реджіо ді Калабрія.

Тетяна КОСТЮК

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Припинено розвиток ядерної програми Італії

Заощадження іммігрантів хочуть обкласти податками